CO JE U NÁS NOVÉHO A CO PŘIPRAVUJEME

V podobě, jak jste naše webové stránky ještě do nenávna znali, nebyl prostor pro další informace, které by vás mohly zajímat. Jako na příklad :

  • jaké jsou změny v kádru Zpívánek,
  • co se přihodilo a mohlo vás zajímat,
  • jaké nové písničky pro vás máme připravené a jak je získat,
  • co pro vás připravujeme pro nastávající období a
  • řada dalších událostí, které se mohou vyskytnout.

Proto jsme se dohodli, že vložíme do prezentace další list, který to umožní. Abyste zbytečně nebloudili po stránkách, budete vždy na změny na této stránce upozorněni na úvodní (domovské) stránce. Nemělo by tak vám nic uniknout.

Doba Coronavirová

Vloženo 22.1.2021

V návaznosti na připravovaná opatření si jen tak před veřejností nezahrajeme. Doufejme všichni, že bude lépe a opět se setkáme. Scházíte nám.

Zpívánky a Vrzavá Suzy

Vloženo 22.5.2017

Asi víte, že vedle Zpívánek vznikla i druhá hudební skupina - Vrzavá Suzy. Základním impulzem k tomu byl příchod Radka Rychetského a snaha Ivy o další kvalitativní posuv hry s audiotechniky (zesilovače, reproduktory, mikrofony ...).

Tím se však značně zkomplikoval stav ve vztahu k původním Zpívánkám. Měnilo se již připravené aranžmá písniček. Docházelo k šumům okolo vlastního hraní ..

Hlavním problémem však byla skutečnost, že se využíváním zesilovačů dochází k oslabení jinak aktivních příznivců, kteří si přišli zazpívat. Reproduktory je přehlušují, a tak docházelo spíše k tomu, že se z aktivních zpěváků stávali spíše posluchači. Řada z nich to řešila dokonce tak, že přestali na Zpívánky chodit.

Nenachalo nás to klidnými. Po rozsáhlé diskusi došlo k radikálnímu kroku - obnovuje se původní akustické hraní Zpívánek, kde budou ozvučeny jenom nástroje, které je nutno slyšet. Jedná se především o baskytaru. Zpívánky budou hrát především v Nymburce. Vrzavá Suzy bude hrát samostatně jako podiová skupina.

Doufáme, že toto rozhodnutí přivítáte a příjdete si s námi opět zazpívat.

Zájem o náš web :

Je příjemné pozorovat, jak hned druhý den po akci se výrazně zvýší aktivita lidí. Mějte však trochu trpělivosti. Přeci jen to trochu trvá než stvořím něco textu, vyberu vhodné fotky. Z nich některé vloží do textu a ostatní "pověsím" na Rajče.

 

Pomocné menu : Úvodní strana / Zpěvník / Hráči / Akce / Videa / Archiv / Kontakty /