CO JE U NÁS NOVÉHO A CO PŘIPRAVUJEME

V podobě, jak jste naše webové stránky ještě do nenávna znali, nebyl prostor pro další informace, které by vás mohly zajímat. Jako na příklad :

  • jaké jsou změny v kádru Zpívánek,
  • co se přihodilo a mohlo vás zajímat,
  • jaké nové písničky pro vás máme připravené a jak je získat,
  • co pro vás připravujeme pro nastávající období a
  • řada dalších událostí, které se mohou vyskytnout.

Proto jsme se dohodli, že vložíme do prezentace další list, který to umožní. Abyste zbytečně nebloudili po stránkách, budete vždy na změny na této stránce upozorněni na úvodní (domovské) stránce. Nemělo by tak vám nic uniknout.

6. Zpívánkový pochod - 4.5.2019

Vloženo 18.4.2019

Pro velký ohlas předchozích akcí připravily Zpívánky i pro letošní rok pěší putování s muzikou. Tentokráte to bude krásná krajina lužních lesu podél Labe, kde se půjde z Veltrub na soutok Labe a Cidliny.

Interinář :

Z Nymburka se odjíždí vláčkem v 9:01 hodin do Veltrub, kam by se mělo přijet v 9:21.

Od železniční zastávky se jde již pěšky ulicí „K Zastávce“ . Přejde se hlavní silnice z Kolína do Velkého Oseka a kolem kapličky a rybníčka se vejde do „Sportovní ulice“. Kolem mateřské školy a fotbalového hřiště k hospodce „Myslivna“.

Tam bude první zastavení. Malé občerstvení a hraní do cca 11.hodin.

Z hospůdky po neznačené polní cestě do lužního lesa, kde je přírodní rezervace „Veltrubský luh“. Kolem ramene starého Labe a za nám narazíme na červené turistické značení a cyklotrasu č.2 „Labská“. Půjdeme vpravo a po vyjití z lesa budeme na pobřežní navigaci. Cesta je zleva lemována Labem a po pravé straně pole a louky. Neupravená cesta vchází na asfaltovou silničku, kde vpravo vede červené značení a vlevo, podél Labe cyklotrasa. Za rozcestím je chatová osada „Labe“. Půjdeme vlevo po cyklotrase ke zdymadlu Velký Osek, které obejdeme, abychom vešli do další přírodní rezervace „Libický luh“. Po navigaci dojdeme k chatové osadě „Oseček“, kde je přívoz a malá hospůdka „Na Osečku“. Tam si dáme oběd a muzikanti opět vytáhnou své nástroje z pouzder s očekáváním doprovodného pěveckého sboru, který bude složen nejen z členů Zpívánek, ale i pochodníků.

Po 13.hodině budeme pokračovat v pochodu. Nejdříve po žluté, která vede po rozbité cestě směrem na Velký Osek. Po cca 1 km vlevo po červeném turistickém značení, které jsme opustili u chatové osady „Labe“. Jde se stále rozsáhlou přírodní rezervací „Libický luh“, který končí až před Libici. Přejdeme most přes Cidlinu a hned za ním nás povede červená vlevo podél břehu Cidliny na rozcestí „Na Huslíku“. Tam přejdeme na asfaltovou cestu, která vede z Libice na soutok. Podejdeme silniční most a podél řeky příjdeme na soutok Labe s Cidlinou.

Tam končí naše pěší putování. Účastníci se mohou občerstvit buď v kiosku, kde čepují výborné pivo a podávají chuťovky připravované na grilu či místní restauraci „Na Soutoku“:

Soutok je cílem silničního vláčku, který pendluje mezi tímto místem a Poděbradami. Předpokládáme, že pěšáci využijí jeho služeb s odjezdem buď v 15:30 či 16:30 hodin. V Poděbradech končí vláček u minerálního pramene, který je ještě před zámkem. Na úrovni kruhového nadjezdu na hydroelektrárnu. Odtud je to cca 20 minut chůze na nádraží. Na Nymburk jezdí vlaky velice často – 16:21, 16:47, 16:54, 17:29, 17:47 …

Mapový podklad říká, že celkově měří pochod 12,4 km, ale můžete si podle vlastní úvahy upravit. Po celé trase se dá projet na kole a do obou hospůdek je možný příjezd autem.

Na všechny pochodníky se těší Zpívánky a Iva Misařová – 773 514 349.

K tomu si můžete otevřít mapku s vyznačenou trasou .

Zpívánky a Vrzavá Suzy

Vloženo 22.5.2017

Asi víte, že vedle Zpívánek vznikla i druhá hudební skupina - Vrzavá Suzy. Základním impulzem k tomu byl příchod Radka Rychetského a snaha Ivy o další kvalitativní posuv hry s audiotechniky (zesilovače, reproduktory, mikrofony ...).

Tím se však značně zkomplikoval stav ve vztahu k původním Zpívánkám. Měnilo se již připravené aranžmá písniček. Docházelo k šumům okolo vlastního hraní ..

Hlavním problémem však byla skutečnost, že se využíváním zesilovačů dochází k oslabení jinak aktivních příznivců, kteří si přišli zazpívat. Reproduktory je přehlušují, a tak docházelo spíše k tomu, že se z aktivních zpěváků stávali spíše posluchači. Řada z nich to řešila dokonce tak, že přestali na Zpívánky chodit.

Nenachalo nás to klidnými. Po rozsáhlé diskusi došlo k radikálnímu kroku - obnovuje se původní akustické hraní Zpívánek, kde budou ozvučeny jenom nástroje, které je nutno slyšet. Jedná se především o baskytaru. Zpívánky budou hrát především v Nymburce. Vrzavá Suzy bude hrát samostatně jako podiová skupina.

Doufáme, že toto rozhodnutí přivítáte a příjdete si s námi opět zazpívat.

Zájem o náš web :

Je příjemné pozorovat, jak hned druhý den po akci se výrazně zvýší aktivita lidí. Mějte však trochu trpělivosti. Přeci jen to trochu trvá než stvořím něco textu, vyberu vhodné fotky. Z nich některé vloží do textu a ostatní "pověsím" na Rajče.

 

Pomocné menu : Úvodní strana / Zpěvník / Hráči / Blog / Akce / Videa / Archiv / Kontakty /