HRÁČI SKUPINY

Hráčsky se Zpívánky již stabilizovaly. Základní nástrojové obsazení je slušné. Snad jen těch kytar je možná dost, ale protože hrajeme zásadně jen akustiky, tak to docela ještě jde. Zpočátku byly problémy s basou, protože jsme neměli vlastního basáka. Řešili jsme to hostováním. Zaskakovali u nás střídavě dva basáci, Vašek Šíma z Nymburka a Luboš Miřatský z Poděbrad. Oba výborní, ale oba také velice časova vytížení. Nyní se situace stabilizovala.

S ohledem na dojíždění, pracovní zaneprázdnění a občas i nějaké osobní problémy se však stane jen zřídka, že by skupina měla "plný posaz".

Na druhé straně se nebráníme, aby si s námi zahráli muzikanti, kteří nejsou kmenoví. Častými hosty byli především vynikající country hoslista Roman Stehlík a jeho kamarád Tony Krejčí z Prahy, který dovedl brilantně doplňovat zvuk Zpívánek na harmoničky. Přemek Svatý ze Suché větve s banjem dokonce chodil i na zkoušky Zpívánek, ale je takový solida, že Suchou větev neopustil, protože mu dala počáteční šanci. Již méně často příjdou i další muzikanti z nichž je třeba vyzvednout houslistu Jirku Váňu z Pístecké duny a další housle v rukách Hany Nehybové, která je také dobrou zpěvačkou.


Fotka Jméno a přezdívkaHraje na
Iva Misařová (Rusalka)vedoucí - kytara, mandolina, malé klávesy a kazoo
Pavel Novákkytara, ukulele
Michal Hrbáček (Mišák)6ti a 12ti strunná kytara
František Fanda Novákkytara
Petr Kabešbanjo, kytara
Jiří Steklýkytara, zobcové flétny, ukulele a foukací harmoničky
Míla Vaníčekbaskytara
Blanka Plačkováhousle
Marie Málkovázpěvačka
Marie Steklázpěvačka
Růženka Masopustovázpěvačka
Milka Jelínkovázpěvačka

Občas se objeví především jako záskok Jirka Váňa z Pístecké Duny a stále častěji hraje na bicí a foukací harmonička Vlasta Dymáček, který s námi hrál před časem na baskytaru.

 

Pomocné menu : Úvodní strana / Zpívánky / Hráči / Akce / Videa / Archiv / Kontakty /