ZPÍVÁNKY

I v dnešním uspěchaném světě je třeba si najít chvilku na setkání s přáteli. O co je takové setkání příjemější, když mají společné zájmy, které aktivně provozují. V našem případě to je muzicírování. Neděláme si o sobě žádné iluze ani nemáme velké ambice. Chceme si společně zahrát a zazpívat a zapojit do toho i další lidi.

Skupina se začala formovat v roce 2011, ale jako konkrétní termín, kdy se vykrystalizovala, byl datum 1.4.2012. Výrazný posun však začal v roce 2014, kdy muzika začíná mít řád a základ kapely zkouší vhodné nástupy, mezihry a ukončení písniček. V tom roce vzniká i tato webová prezentace.

Hrajeme především folk a country, ale nevyhýbáme se ani popíku či jinému žánru. Podle nálady a posluchačů, kteří si v průběhu vystoupení skupiny mohou říci o písničku na přání. Náš základní repertoár obsahuje již více než 180 písniček a stále ho doplňujeme dalšími, takže si lidé většinou mohou vybrat tu svoji.

I počet a skladba písniček prochází svým vývojem - občas dojdeme k poznání, že nemají takovou odezvu mezi lidmi, jakou jsme si představovali, a tak je vyřadíme, aby následně udlělali místo pro písničky nové.

Někdy je výběr nové písničky velice jednoduchý, ale občas se stává, že se vedou o nich delší diskuse. Jde totiž nejen o to, aby se líbila a byla pro naší skupinu vhodná, ale také o to, abychom ji nástrojově a hlavně pěvecky zvládli.

Základ skupiny je stabilní, ale občas přivítáme i hosty, kteří si s námi zahrají. Při vzniku skupiny nás bylo jen pár, ale dnes už je nás "v plné síle" přes deset a to už je nějaká síla. Hrali jsme nejdříve jen akusticky, ale dnes už některé nástroje "jedou" přes zesilovače. Samozřejmé je to u baskytary, ale "na elektriku" jsou napojeny i housličky, mandolina a jedna z kytar. Uvidíme, co přinese budoucnost.

Většina členů skupiny žije v Nymburce a Nymburk je také místem, kde vystupujeme nejčastěji a kde máme také své, sice početně nijak veliké, ale věrné příznivce. Hráli jsme již na řadě míst, a to nejen v okrese Nymburk. Hrajeme nejen k poslechu, ale i k tanci a jsme rádi, když si s námi lidé i zazpívají.

Cílem této prezentace je především :

  • dát na vědomí veřejnosti, že existujeme,
  • především naším příznivcům zajistit informace o připravovaných i uskutečněných akcích, a to včetně možnosti podívat se na pořízené fotogragrafie, které jsou postupně ukládány na datové úložiště "Rajče", a tak dát jim i příležitost i na případně jejich "stažení" z internetu,
  • vytvořit přehled o písničkách, které hrajeme, a to s možností si písničky "stáhnout" do svých zpěvníků.

Prezentace je "živá" a očekávejte, že nastanou změny. Doufáme, že k lepšímu.


Pomocné menu : Úvodní strana / Zpívánky / Hráči / Akce / Videa / Archiv / Kontakty /