DALŠÍ DOUBLE VYSTOUPENÍ - 13. A 14.8.2021

Pomalu se již stává normálním, že Zpívánky hrají koncem týdna na dvou místech po sobě následujících dnů. Tentokrát to bylo naprosto neplánované a dost "narychlo". Původně jsme měli hrát jen v sobotu "U Stadionu" v Nymburce. Koncem týdne však Iva vyhlásila stav pohotovosti: "Vrzavá Suzy" sice má hrát v pátek v restauraci v Osečku, ale vyskytla se hlasová indispozice u zpěvačky a bude možné, že bude potřebovat, aby tam zaskočily "Zpívánky". To, že to skutečně aktuální je, se potvrdilo až v pátek v dopoledních hodinách.

ZÁSKOK NA OSEČKU - 13.8.2021

Ta zpráva nás nezaskočila, protože jsme s tím tak trochu počítali, takže jsme v pátek 13.8.2021 dojeli v téměř plném počtu do Osečka. Scházel jen kytarista Fanda Novák a zpěvačka Maruška Málková. Což o to, kytarovou sekci výrazně posílil Petr Konrád, kterého někteří z vás znáte z kapely "Tři mi(s)tři"/ a vidíte ho na vložené fotce, ale děvčata se musela hodně snažit, aby se svého úkolu zhostila se ctí. Však se jim také dostala velká pochvala od hostů.

Zpočátku jsme hráli před nepočetnými diváky, ale s postupem času se všechny stoly zaplnily a pomalu si nebylo kam sednout. Neděláme si iluze, Oseček je rekreační místo a je hlavní sezóna. Řada z příchozích přišla na večeři, či jen na pivko. Potěšitelné však bylo, že jsme je zaujali, o čemž svědčil potlesk, který se ozýval z jejich řad.

Nezůstalo jen u poslechu, protože připravené zpěvníky byly rychle rozebrány a někteří hosté si začali s námi popěvovat.

Příjemným zjištěním bylo, že i na Oseček si našla cestu řada našich tradičním návštěvníků. Však jsme také jejich příchod s potěšením nejen zaznamenali, ale i je přivítali.

Hraní pod širým nebem má určitá rizika, a to tím spíše, že zesilovače s reprobednami mají v našem případě jen některé nástroje a hlavně zpěvačky zpívají bez mikrofonu. Zpočátku nám to dělalo trochu problémy, ale po dílším přeskupení muzikantů se zvuk výrazně "zcelil" a hned jsme měli lepší dojem z muziky, kterou jsme předváděli.

K naší radosti to neskončilo jen muzikou. Chvilkami bylo na improvizovaném tanečním parketu plno a některé kreace byly pozorohudné. Hlavně, když jsme hráli "Šenkýřku". To už se tančilo skutečně i na stole. Konečně o tom svědčí i vložené foto.

V závěru večera se naše vedoucí "rozjela" a vypadalo to, že snad budeme hrát až do rána, ale čekalo nás hned další den vystoupení v Nymburce. Hluboce po jedenácté nakonec přece jenom zaznělo "Sbohem lásko" a rozjeli jsme se do svých domovů. Autor tohoto textu otevřel dveře u svého bytu úderem půlnoci.

Ještě malá poznámka k počasí. Trochu jsme měli obavu z bouřky, která se nakonec Osečku vyhnula a byl krásný teplý letní večer. Zajímavé však bylo, že už za Poděbrady se objevily na silnici louže a i v Nymburce bylo vidět, že tam zapršelo. Měli jsme štěstíčko.

Že se naše muzika líbila svědčí skutečnost, že jsme si z Osečka odvezli termín dalšího hraní i s možností dalšího pokračovaní. Je to fajn, jen si budeme muset sebou vzít více repelentu. Komáři jsou nepříjemní.

VYSTOUPENÍ NA ZAHRÁDCE U ZIMÁKU V NYMBURCE - 14.8.2021

Naše minulé vystoupení tu bylo více než úspěšné, a tak jsme byli zvědaví, jak tomu bude tentokrát. Počasí nám přálo - bylo příjemné teplo a nebe téměř bez mráčků a až do svého západu svítilo sluníčko.

Výhodou bylo, že od minulého hraní tu máme ověřené prostorové uskupení členů Zpívánek, které se nám zdá optimální. Paradoxem bylo i to, že jsme byli dost silně personálně oslabení - zpěvačka, kytarista a banjista. Na jedné straně to ochudilo barvu zvuku, což platí zejména o chybějícím banju, ale na druhé straně jsme se semkli do příhodnějšího útvaru, který jsme si pochvalovali. Všichni jsme na sebe dobře viděli a hlavně jsme se i slyšeli.

Co říci k vlastnímu průběhu večera - dobré je, že už nás tam berou a naše muzika se líbí. I tady platí, že už tu máme dohodnutý další termín hraní. Připravené zpěvníky byly v krátké době rozebrány a zřejmě i posloužily svému účelu.

Zajímavostí bylo velké zastoupení lidí z východu. Zřejmě zahraničních dělníků asi z Ukrajiny - a jak jsme zjistili i z Polska -, kteří využívají ubytovávacích kapacit, jak zimního stadionu tak přilehlého hotýlku. Většinou si tam přišli posedět na pivko, ale nakonec zůstali a podstatná část se zájmem naši muziku poslouchala.

I to bylo asi důvodem, že tam občas byl silný šum, takže bylo nutné přejít na rychlé "vypalovačky" jako jsou "Jesse James", "Zpátky do lesů" ... A to Iva zorganizovat umí "v cuku letu"

Vedle písniček, které jsme hráli v připraveném pořádí se v závěru stále častěji ozývaly návrhy písniček "na přání". Takže i na "Amazonku" pro Čáru a jeho tanečnici došlo. Vyslyšeli jsme i přání, aby zazněl "Divokej horskej tymián" a některé další.

"Přehoupla" se desátá večerní. Zahrála se poslední série písniček, zazněla "Sbohem lásko" a šlo se "do hajan".

Můžete si prohlédnout i další fotografie, které dokumentují některé momenty z obou večerů. Zde se vám otevře odkaz na Rajče , kde jsou umístěny.

Zpět na stránku Realizované akce.