SEMAFOR -13.4.2024

Po více než měsíci jsme se vrátili do útulného sálku restaurace Semafor v Nymburce. Venku bylo téměř letní počasí, a tak panovaly obavy, že se to promítne do návštěvnosti. Jak později zjistíte, tak právem.

Zpívánky do večera vstupovaly značně posílené. Přijeli Váňovi - Jirka s housličkami a Iva s tahací harmonikou. Láďa Dusílek s vnučkou s kytarami. Když se k tomu připočítá deset stabilních členů Zpívánek, tak už to je soubor, který by klidně zvládl daleko větší prostory než jsou v Semaforu.

Když jsme u členů Zpívánek, tak není bez zajímavosti, že Mirek Kynčl si pořídil novou kytaru. Vybíral dlouho a pečlivě. Je to na zvuku znát a věříme, že tím přispěje k lepšímu zvuku skupiny. Jirka Tuček tentokrát hrál jen na bonga a prospělo, že se nakonec usadil až za kapelu, takže všichni dobře slyšeli jejich rytmus.

Proti plánovanému začátku došlo k menšímu zpoždění, protože při ozvučování nastaly menší problémy, které se musely vyřešit.

Už v úvodu bylo naznačeno, že se naplnily obavy s návštěvností. Pěkné počasí asi pozvalo lidi na zahrádky, na vycházky či k návštěvám turistických destinací. Zkrátka, sálek byl tentokrát - hlavně zpočátku - poloprázdný. Přesto nálada v něm byla dobrá. Písničky doprovázel potlesk. U notoricky známých nás podporoval sbor z publika, ale hlavně nám chyběla parta našich country tanečníků, která dokáže náladu pěkně rozparádit.

Jen na minimálním tanečním parketu, který je v Semaforu k disposici bylo dlouho prázdno. Stačilo však, aby první pár vešel na parket a začal tančit a rázem se sálek zaplnil. Jakoby lidé čekali na nějaký signál. To vše za vydatné pomoci Zpívánek, kdy byly vybírány písničky, které taneční kreace podporovaly. Tak zaznělo nejen Vyznání, ale také Šenkýřka i na Mašinku došlo. Vláček, který tanečníci následně vytvořili potom kroužil nejen po sálku, ale i přilehlém výčepu, kde se k němu přidávali další a další.

Končilo se tentokrát krátce po desáté večerní, kdy na závěr zazněl Večerníček a "šlo se do hajan".

Těšíme se na další setkání s přáteli a doufáme, že účast bude tentokrát větší. Hrajeme v úterý 30.4.2024 až od 19:00 hodin a bude to ve znamení Čarodějnic. Věříme, že to bude opět přehlídka nápaditých masek a vhodného oblečení.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo. Jde o fotky, které si můžete nejen prohlédnout, ale případně i stáhnout do svého počítače.

Zpět na stránku Realizované akce.