VELIKONOČNÍ HRANÍ - 30.3.2024

Je konec března a říká se, že "březen, za kamna vlezem". Letos to však neplatí. Počasí se zbláznilo a příroda je už někde v dubnu. Na letošní Velikonoce metereologové předpověděli pěkné počasí s teplotami kolem 20 stupňů a skutečně jim to vychází. A je to dobře, alespoň pro Zpívánky a Vrzavou Suzy, protože bylo připraveno hraní "pod širým nebem" v areálu vlakové zastávky v Radimi.

V Radimi jsme již byli několikrát, většinou ve vnitřním areálu, dnes už podruhé v prostoru krytého přístřešku před vchodem do vlastní budovy bývalé zastávky. Je to zajímavý prostor s vlastní historií.

Železniční správa sice vystavěla v Radimi nové nástupiště vlakové zastávky, ale vlastní budovu zastávky chtěla zlikvidovat. Koupil ji muzikant a autor mnoha písní, frontman kapely Josef IX.a Mina Pepa Devátý, který ji v průběhu času radikálně přestavěl a dostavěl. Vybodoval tu obytné prostory, provozní prostory, zastávky přebudoval v resturaci, přistavěl přístřešek. To však není všechno, za vlastní budovou zastávky vystavěl další prostory s koncertním jevištěm, dvěma uzavřenými dvory a spoustou dalších drobných staveb. Jak vlastní resturaci, tak zejména ty další prostory celý rok využívá pro různé kulturní programy. Zejména pro hudební koncerty, většinou známých kapel.

Tentokrát vystoupila Vrzavá Suzy rozšířená o housličky Blanky Plačkové a zpěvačky Zpívánek Marušek Málkové a Steklé a Růženky Masopustové v přístřešku před restaurací. Muzikanti i zpěvačky zabrali užší stranu směrem k železnční trati, kterou měli jen několik metrů za svými zády. Prostor to byl tak malý, že Jirka Tuček se svou bicí soupravou už byl mimo přístřešek, kde "trůnil" pod vysokým stromem a barevným slunečníkem.

Krásné sluneční počasí a dobrá propagace byly důvodem, že se sešlo poměrně dost lidí. Připravené posezení nestačilo, a tak personál přinášel další a další stolky, židle a lavice, aby si lidé měli kam sednout.

I v průběhu akce přicházeli další lidé, především turisté, kteří zřejmě procházeli okolní zajímavou krajinu s místním zámkem a dvěma přírodními rezervacemi.

Majitel musel být spokojený, protože lidé nejen poslouchali muziku, ale i zkonzumovali hojně jídla i nápojů. I na zmrzlinu či kafíčka se zákusky došlo.

Vlastní hudební projekce proběhla zhruba od tří do půl šesté, aby druhá část se uskutečnila od 19.hodin. To už v plné režii Vrzavé Suzy.

Tentokrát to bylo bez tanečků. Jednak chyběli naši tanečníci, a také ani nebylo kde. Každý prostor byl zastavěn stoly, lavicemi či židlemi.

Žádné další fotky mimo ty, které jsou vloženy do textu, nehledejte.

Zpět na stránku Realizované akce.