ADÉLA NYMBURK - 24.2.2024

Po delší době jsme opustili naši domovskou hospůdku Semafor, abychom si připomněli letní měsíce minulého roku, kdy jsme několikrát hráli v hospodě Adéla na Jankovickém sídlišti v Nymburce. Po ty, kteří ji neznají, tak vězte, že se jedná o zařízení, které se nalézá v nákupním středisku stejného jména. Byl to podnikatelský záměr, který se moc nepovedl a dnes středisko jen tak tak přežívá. Samotnou hospodu tvoří jedna velká místost, do které se vchází přímo z ulice. K útulnosti to tady má dost daleko, ale přesto má místo svoji klientelu.

Když se to tak vezme, tak v Nymburce není zase tolik míst, kde mohou Zpívánky vystupovat. V úvahu přichází snad ještě Eliška na náměstí, Žofín na Zálabí. Občas se hraje ve Skleníku na starém sídlišti, a to je asi všechno.

Zpívánky nastoupily téměř v komletní sestavě, když chyběl jen Jirka Steklý, který bojuje již druhý týden s nachlazením a dlohodobě Petr Kabeš. To však nebyl velký problém. Jen se trochu upravil repertoár a "přehrály" se některá sóla u nástrojů, která chyběla. V tom už máme bohatou praxi, takže to jen chtělo jasnou dohodu na předcházející zkoušce. Na bicí hrál tentokrát Vlasta Dymáček, který si zahrál i sóla na foukací harmoničky. Ze zpěvaček chyběla jen Šárka Pekárková.

V sálku není dobrá akustika, takže byl dost problém ho slušně nazvučit. Díky tomu, že muzikanti dorazili včas, i tomu, že s přípravou i vlastní zvukovou zkouškou přece jen už je dostatek zkušeností, začaly Zpívánky svou produkci dokonce o půl hodiny než bylo plakátováno.

Podle předběžných informací neměli do Adély dorazit ti naši nejvěrnějí, takže trochu panovala obava, jak to bude s účastí. Realita byla příjemným překvapením. Byli zde především "štamgasti", ale došlo i dost těch, které přilákala naše propagace a kteří si přišli zatančit, či jen poslechnout muziku. Nakonec byla hospoda velice slušně zaplněná.

Měl to být večer v masopustním duchu, ale průběh večera tomu moc neopovídal. Nakonec se tam jen "mihla" docela realistiká nafukovací maska prasete, ale zůstala osamocená a v průběhu hodinky se ze sálku dokonce i ona vytratila.

Nosným programem večera byla country muzika, protože to byla i příprava na 2.country ples, který bude 2.března v Malém sálu Obecního domu, ale samozřejmě tu zazněly i jiné rytmy.

I na ty tanečky došlo. Sice se netančily klasické country tance, ale tančilo se, a především na modernější rychlé písničky. Došlo i na "Mašinku", kde tanečníci vytvořili "vláček" a kroužili po sálku.

Přestože se začalo hrát s půlhodinovým předstihem, tak to nakonec vypadalo, že se snad bude hrát až do druhého dne. Lidé si vytleskávali další a další přídavky. Dokonce i po závěrečném Večerníčku. Nakonec se končilo necelou hodinku před půlnocí. Byl to docela slušný záběr.

Po delší době je k disposici jen několik fotek, které jsou vloženy přímo do textu, takže nehledejte další. Snad příště.

Zpět na stránku Realizované akce.