"VYPRODANÝ" SÁLEK - 27.1.2024

Je konec ledna, ale že by panovalo počasí, jaké k zimě patří, to ne. Sníh je jenom na horách a na většině území Česka jsou teploty i v noci nad nulou. Větrno a občas déšť. Tak tomu bylo i tuto sobotu, kdy jsme hráli v sálku naší oblíbené hospůdky Semafor v Nymburce. No, večer nepršelo, ale všude panovalo vlhko a vlezlo. Doufali jsme, že to nebude vadit našim příznivcům a dostaví se v hojném počtu.

Zpívánky nastoupily v téměř kompletní sestavě. Dokonce byly v nástrojové sekci posíleny dalšími třemi kytarami v rukou hostujících muzikantů. Po menší odmlce si s námi opět přišla zahrát dvojice kytarystů (asi dědeček s vnučkou) a Láďa Hrubeš, který s námi hraje častěji. Byla to síla. Počítejte se mnou - kombinace klávesy s mandolinou, housličky, basová kytara, 6 kytar, 4 zpěvačky a bicí. Celkem 14 lidí. To už je slušný orchestr, který by hravě ovládl i větší sál, a to tím spíše, že je ještě podpořen ozvučením. Však se také zpočátku při zvukové zkoušce několikrát muselo přistoupit ke snižování hlasitosti. I přesto řada účastníků večera konstatovala, že by bylo vhodné hlasitost ještě snížit. Ozvaly se i hlasy po akustickém hraní, ale to už je hluboká minulost a vracet se k ní nepřipadá v úvahu.

Obavy z malé návštěvnoti již při zahájení vzaly za své. Už při první písničce byl sálek slušně zaplněný a další lidé přicházeli, takže po osmé byla všechna místa jak v sálku tak ve výčepu obsazená a nově příchozí to už měli jenom "ke stání". To jsme v Semaforu ještě nažili a doufáme, že ještě zažijeme.

Dobré náladě v sálku přispěl výběr písniček, které Zpívánky hrály na začátku. Jednalo se totiž o country pecky jako "Rovnou, tady rovnou", "Parta z ranče Y", "Do rána toulám" ... Však si je lidé s námi s chutí zazpívali. K tomu přispěly i připravené zpěvníky, které byly v krátké době rozebrány.

V průběhu večera se opakovaně ozývala výzva k účasti na 2.ročníku Country plesu, který se koná 2.března od 19.30 v Obecním domě. Ty prostory jsou určitě nejlepší v celém Nymburce a přímo zvou k tanci. První ročník, který se konal v minulém roce měl úspěch, a tak všichni doufáme, že to byl dobrý start pro další roky. Samozřejmě, že to nebudou jen coutry tance, takže si můžete zadovádět i v dalších tanečních stylech. Country však bude převládat.

Kupodivu se brzo začalo i tančit. Přispěl k tomu s velkou mírou Mirek "Čára", který šel příkladem a strhl další k tanečním kreacím v párech či ve formacích. Jen členů skupiny country tanců bylo tentokrát méně, takže i nacvičených sestav bylo méně. S ohledem na malý prostor mezi stoly v dolní části sálku se často tančilo i v horní části.

Nový člen Zpívánek Mirek Kynčl, který hraje na kytaru, dostal tento večer větší prostor i jako zpěvák. Přednesl malou serii písniček a úspěšně. Dostalo se mu zaslouženého potlesku. Konečně máme ve Zpívánkách druhý mužský hlas, který přispěje k lepšímu přednesu "chlapských" písniček.

Druhá polovina večera už byla ve znamení písniček na přání a tance. Končilo se krátce před jedenáctou. Návštěvníci se rozešli a rozjeli do svých domovů, ale na muzikanty ještě čekala práce s demontáží ozvučení, sbalení dalších "fidlátek", takže domů se dostali daleko později.

S ohledem na návštěvu musel být spokojený i Pepa, který restauraci Semafor provozuje. Je s obdivem, jak sám stačí na obsluhu výčepu i sálu. Jen "kmitá". Že by někdo byl s prázdnou sklenkou nepřipadá v úvahu.

Ilustrační fotky jsou vloženy přímo do textu. Tentokrát další nejsou.

Zpět na stránku Realizované akce.