SEMAFOR - 13.1.2024

Nejdříve Zpívánky i její sesterská skupina Vrzavá Suzy přejí svým příznivcům i všem dalším lidem především pevné zdraví, pohodu a trochu toho "pokakanýho štestíčka" v roce 2024. Nebude to asi jednoduchý rok a tím spíše můžeme slíbit, že se budeme snažit přinést do vašeho života ve svých vystoupeních alespoň trošku dobré pohody.

V novém roce to je v sobotu 13.1.2024 již prakticky druhé vystoupení, když kombinová skupina vystoupila hned na Nový rok v pásmu hudby v Radimi. Hrálo se tam pod širým nebem a hned po Silvestru, který jsme uspořádali v motorestu Zavadilka.

Při zkoušce, která se konala ve čtvrtek před sobotním vystoupením jsme zjistili, že budou ten večer chybět dva klíčoví hráči - Blanka Plačková s housličkami, první kytarista Michal Hrbáček a zpěvačka Maruška Málková. Zejména housličky mají v řadě písniček zásadní význam, a to jak v melodickém podbarvení, tak ve vložených sólech. Znamenalo to již při přípravě programu provést určité změny, ale i s tím jsme se snad popasovali. Jak, to mohli posoudit přímí účastníci. Sami asi víme, že to sice nebylo ideální, ale jistě se to poslouchat dalo. Konečně, uznalý potlesk po téměř každé písničce to potvrdil.

Jak už je to při našich vystoupením obvyklé, na začátku hraní bylo v sálku jen o pár lídí více než muzikantů. To se v průběhu večera radiálně změnilo a okolo deváté tam bylo téměř plno. Možná, že by stálo za to zvážit, zda by se nemělo začínat až v 19hodin. Ta osmnáctá hodina je přece jen pro řadu lidí docela brzká. Je to patrné zejména v pozdějších příjezdech Pražáků a Lysáků.

Nezačínalo se tentokrát obvyklou "Co nevidět se sejdem", ale hned se sáhlo do "desítek", kde máme zařazeny všechny naše songy. Záměrně jsme jako první vybrali blok s notoricky známými písničkami. Jednak, abychom se rozehráli, ale také, aby se "do provozní teploty" dostali svou pěveckou podporou i naši příznivci.

Lidé v sálku si mohli všimnout, že v průběhu času se ve skupině zabydluju nový člen Zpívánek Mirek Kynčl. Jednak jako kytarista, ale zejména jako zpěvák. Pro Zpívánky to je dobrá zpráva, protože dosavadní program je založen především na ženských hlasech, kterým je přizpůsobena často i tónina, a to i u písniček, které se hrají především se zřetelem na mužské zpěvy. A Míla Vaníček tak nebude na všechna mužská sóla sám a s Mirkem se o ně podělí.

Ke spokojenosti vedoucí Zpívánek Ivy Misařové se začalo i tančit. Nejdříve jen pár dvojic, ale v jednu chvíli se tančilo nejen v prostoru před skupinou, ale i v přísálí i mezi stoly. To už se do tanečního reje zapojily i páry z lokálu. V oslabené sestavě zatančily i dva páry z country skupiny několik sestav ze svého programu. Do kola se dostala i Iva Misařová, která na jednu písničku opustila muzikanty, aby předvedla, že je dobrá i v tanci.

Hudební večer spěl do druhé poloviny. Okolo desáté se sálek začal pomalu vyprazdňovat, ale stále tam zůstávalo poměrně dost lidí, kteří se dožadovali pokračování. "Večerníček to rozsekl a byl konec.

Fotek je tentokrát málo, takže máte k disposici jen ty, které jsou vloženy do textu.

Zpět na stránku Realizované akce.