SILVESTR 2023

Již řadu let pořádají Zpívánky nejen pro své příznivce oslavu konce roku. Už jsme vystřídali řadu míst, protože hlavním problémem vždycky je najít vhodné prostory. Už jsme hráli v Poděbradech, ale ostatní oslavy se odehrály v Nymburce. Důvod je jednoduchý - naprostá většina nás i našich příznivců je z Nymburka či blízkého okolí. Letos však jsme při vyhledávání sálku v Nymburce narazili. Těch několik málo prostor, které v Nymburce jsou nebyly k disposici. Majitelé či nájemci totiž neměli o konání silvestrovské zábavy zájem. Stáli jsme před rozhodnutím - buď Silvestr nebude či musíme hledat v blízkém okolí.

Padaly různé návrhy, ale nakonec se našlo řešení v podobě motorestu v malé obci Zvadilka, což je vesnička vzdálená zhruba 10 km severně od Nymburka. Zpočátku tu byly obavy, jak to bude s dopravou muzikantů i návštěvníků, protože je tam pouze autobusové spojení, které navíc ve svátečních dnech je více než sporadické a ve včasných hodinách Nového roku nic nejede. Mají tam však vhodný sálek a hlavně ochotu Silvestr uspořádat, a tak bylo rozhodnuto - Silvestr bude na Zavadilce. Doprava si musí každý zajistit sám či po dohodě s dalšími zájemci.

Už při příjezdu muzikantů bylo zřejmé, že výběr místa i přes dopravní problémy, byl dobrý. Přivítal nás příjemně vytopený útulný sál pro zhruba 50 lidí. Na vzdálenější straně vyvýšené podium pro muziku. Stolové uspořádání s jednoduchou, ale vkusnou výzdobou. Na protější straně, při vchodu do sálu, připravený prostor pro občerstvení. Mezi stoly a muzikanty byl dostatečně velký prostor pro tanec.

S ohledem na nutnost připravit ozvučení přijeli první členové skupiny již po čtvrté hodině odpolední, aby se další dostavili o zhruba hodinu později. Bylo tak dost času nejen na zapojení všech "cerepetiček", ale i na zvukovou zkoušku. I když to podium bylo poměrně prostorné, tak jsme se tam vešli jen tak tak. Je nás opravdu hodně. S vyjimkou Petra Kabeše a jeho banja tam totiž byli všichni a navíc už se pomalu, ale jistě stává členem skupiny Mirek Kynčl s kytarou.

I když nahlášený začátek produkce byl stanoven na šestou hodinu, tak na začátku bylo poměrně málo hostů. Ti přicházeli v průběhu času postupně, přesto je třeba konstatovat, že kapacita sálku nebyla naplněna. Poměrně dost míst zůstalo prázdných. Většinu hostů tvořili naši věrní příznivci včetně téměř kompletní skupiny country tanců. Místních tam však bylo málo. Možná, že to chtělo větší propagaci. Je to poučení pro příště, pokud nějaké bude.

Po muzikanské stránce byl připraven program, kde se střídaly písničky jak Zpívánek, tak i Vrzavé Suzy.

Jak to obvykle bývá, tak to byla zpočátku jen hudební produkce, ale v průběhu času se čím dál častěji objevovali tanečníci. Největší odezvu měly "ploužáky" a country tance, kde parket ovládala především country skupina.

Příjemným překvapením bylo připravené pohoštění. Prakticky celý večer byl k disposici poměrně bohatý raut, kde jste si mohli vybrat mezi teplým i studeným občerstvením. Velice chutný gulášek či řízečky, tataráček s topinkami, plátky výborné tlačenky či masa, sýrová mísa či zelena. Dokonce i nějaké sladké i slané potěšení. Bylo toho skutečně hodně a ani se to všechno nesnědlo.

Příchod roku 2024 jsme oslavili krátkým proslovem a přípitkem. Venku začaly bouchat rachejtle.

Po krátké přestávce pokračoval hudební program s tancem. Končilo se po druhé hodině ranní. Domů jsme se vraceli za deště. Bylo totiž dost teplo a sníh snad mohl padat jen na horách.

Rok 2023 skončil a ten nový je před námi. Doufejme, že se věci budou vyvíjet k lepšímu. Zpívánky společně s Vrzavou Suzy rok 2024 zahajují již 1.ledna vystoupením v Radimi.

Vedle těch několika fotek v textu se můžete podívat na další. Jsou na internetové úložišti, které si otevřete zde.

Zpět na stránku Realizované akce.