ADÉLA - 13.10.2023

Navzdory kalendáři panuje stále ještě příjemné počasí, a tak jsme se před vystoupením v hospůdce Adéla na Jankovickém sídlišti v Nymburce dohadovali, zda budeme hrát venku na terase nebo ve vnitřních prostorách. Nakonec jsme se dohodli, že se rozhodneme podle situace až před začátkem hraní.

Příroda rozhodla, odpoledne vysvitlo sluníčko a ohřálo vzduch na příjemných 24 stupňů, a protože předpověď slibovala i teplý večer, tak bylo rozhodnuto - hrajeme venku.

Jelikož to tam již dobře známe, tak úvahy, jak se tam rozmístníme nebyly na místě. První z členů Zpívánek dorazili již po 16. hodině, protože instalace zvukové techniky zabere hodně času a před zahájením vystoupení je třeba ještě sladit hlasitost a barvu jednotlivých nástrojů i výstupů z mikrofónů. Opět to spadlo na Michala Hrbáčka, který jinak hraje na kytaru. Není mu co závidět, protože podmínky se stále mění, a tak mu to dá docela dost práce.

Zpívánky ani tentokrát nebyly kompletní, ale mělo to i své výhody. K disposici byly jen strunné nástroje - mandolína, housle, 2 kytary, baskytara a banjo. Tomu byl podřízen i výběr písniček pro tento večer. Byl to tak trochu "návrat ke kořenům", protože to byly - až na výjimky - především country písničky, kterými jsme před lety začínali.

U nepříliš početného publika to mělo dobrou odezvu a každá písnička byla oceněna potleskem. Nebylo divu, protože se jedná o notoricky známé a "šlapací" písničky, které máme dobře zažité, takže jsme si je užili. V sólech se činily zejména housličky, mandolína a banjo. Jen škoda, že Petr Kabeš byl trochu zdravotně indisponován, takže jsme mu museli ve zpěvu trochu pomoci. Nebylo to sice ono, ale nakonec to dopadlo dobře.

V průběhu času se řady hostů přece jenom trochu rozrostly. Bohužel, chyběla řada našich věrných příznivců, což nám bylo docela líto.

Jak už je dobrým zvykem při našich vystoupeních, tak se poměrně brzo ozvaly požadavky na písničky na přání. Protože tam byl Milánek Horský, tak došlo i na "Bednu od whisky". "Sedm žlutých kamínků" se dokonce musely hrát v průběhu večera třikrát. Už se nám to jednou stalo, tenkrát šlo - myslím - o "Růže z papíru", ale přání je prostě přání.

Pro taneční kreace jsou v Adéle špatné podmínky. Ani ne tak prostorové, ale hlavním problémem je hrbolatý povrch, který prakticky brání jakémukoliv pokusu o plynulý pohyb. Přesto se na provizorním "tanečním parketu" objevovali tanečníci. Dokonce tam nejvíce aktivní tanečnice vzaly na plac i hadrového panáka.

Večer příjemně plynul a ani jsme se nenadáli a bylo po desáté. Protože hospůdka je na kraji velkého sídliště bylo třeba končit. Ještě několk písniček a zazněl obvyklý "Večerníček pro dospělé".

Nezbylo než se rozloučit s publikem, sbalit "fidlátka" a techniku a rozejít se do svých domovů. S ohledem na kalendář se asi jednalo o poslední vystoupení venku pod širým nebem.

Fotek nebylo moc, takže na Rajčeti nic nehledejte a jen několik z nich jsou vložen přímo do textu.

Zpět na stránku Realizované akce.