OSEČEK - 29.9.2023

Pomalu už končí sezóna venkovského hraní, ale předpověď počasí je stále dobrá, takže bylo rozhodnuto, že budeme hrát v hospůdce v chatové osadě Oseček ještě "pod širým nebem" s tím, že v případě zhoršení počasí či pokud se hodně ochlaí, tak se přestěhujeme do vnitřních prostor.

Nakonec žádné stěhování nebylo, protože bylo příjemné počasí, které nám umožnilo, že se hrálo venku. Sice se po západu sluníčka přeci jenom ochladilo, stále se dalo hrát venku.

I když byly Zpívánky trochu oslabené o muzikanty (Petr Kabeš, Jirka Steklý a Míla Vaníček) a zpěvačku Marušku Steklou, tak to nevadilo, protože Mílu nahradil Vlasta Dymáček. Trochu se upravil seznam písniček a došlo i ke změně aranžmá u některých sól. Už jsme se vypořádali se změnami v souboru, že nám to nedělalo problémy ani tentokráte. Positivní bylo, že si basující Vlastík dobře rozuměl s bubeníkem Jirkou Tučkem a dobře rytmicky vedli muziku. Jirka Tuček je šoumen, který dovede pobavit jak kapelu, tak i přítomné lidi.

Již v minulé informaci o hraní v Radimi byla zmínka o těžké posici Michala Hrbáčka, který sice je především kytarista skupiny, ale zárovň děl zvukaře. Není mu co závidět, protože přeci se mění podmínky pro nastavení místo od místa. I tentokráte po počátečním nastavení musel dělat v průběhu večera korekce, aby to znělo tak, jak má.

Naši příznivci se dostavili v dostatečném počtu, aby na provizorním tanečním parketu předvedli některé z country tanečků. Ale ani ostatní přítomní nezaháleli a zejména na rychlejší písničky se zapojili do tanečního reje.

Bylo tam poměrně hodně lidí, i když to zezačátku nebyla žádná sláva. Jednak místních chatařů a zpočátku i dost cykloturistů, kteří tudy jezdí podél Labe. Právě kvůli cykloturistům jsme začali tentokráte již od 17:00 hodin a byl to dobrý tah.

I na písničky na přání došlo, takže večer v pohodě plynul. Pivo "jako křen", dobrá pizza. Co víc si můžete přát.

V průběhu večera to dvakráte vypadalo, že začne pršet, ale spadlo jen "pár kapek", takže jsme venku vytrvali a s námi i publikum. Až okolo desáte začalo pršet a bylo třeba rozhodnout co bude dál. S ohledem, že déšť vyhnal větší část publika domů a my jsme hráli již od pěti hodin, tak nakonec zvítězil názor, že pět hodin hraní je dost a produkci jsme ukončili.

S ohledem na pokročilo roční dobu to bylo asi poslední venkovní hraní, i když nikdy neříkej to tak kategoricky. Může se vynořit nějaká speciální situace, ale to budeme řešit až to nastane.

Fotek je málo a jsou vložeby do textu.

Zpět na stránku Realizované akce.