ADÉLA - 22.9.2023

Hospůdka Adéla na Jankovickém sídlišti v Nymburce se stala v poslední době místem, kde hrajeme častěji. Zatím to bylo vždy venku, pod slunečníky na terase, ale léto pomalu končí a večery začínají být chladné. K tomu se tentokrát přidala i špatná předpověď počasí, která avizovala, že bude večer pršet. Proto bylo rozhodnuto, že se bude hrát ve vnitřních prostorách hospůdky.

Před časem tu byla herna a místnost byla rozdělená stěnou na dvě části. Byly zde především hrací automaty. Nyní je stěna odstraněna a vznikl poměrně slušně velký otevřený prostor s téměř čtvercovým půdorysem. V malém výklenku je výčep. Vchodové dveře vedou přímo zvenčí do hospůdky, takže tu asi bude velkým problémem udržet v zimě dobrou teplotní pohodu. Do zimy je však zatím daleko. Pro dnešní večer to bylo v pohodě. Bylo vidět, že personál hospůdky zapracoval a do předtím téměř prázdného prostoru dosadil dostatečný počet stolů a židlí. Vypadá to nyní podstatně lépe než tomu bylo před krátkým časem.

Po krátké úvaze obsadily Zpívánky vzdálený rohový kout, kde si vytvořily prázdný prostor pro své propriety. Jak se usazovaly stojany, reproboxy a nástroje, tak se ještě několikrát upravovalo i stolové uspořádání. Výsledek byl uspokojující a zřejmě to asi nešlo udělat lépe. Dokonce se podařilo vytvořit před hudebníky poměrně slušný prostor pro tanečníky.

Ve složení Zpívánek došlo k několika změnám - basák Míla Vaníček je po operaci kolena v nemocenském stavu, takže ho nahradil Vlastík Dymáček, Chyběl Petr Kabeš a jeho banjo. Bicí tentokrát chybělo vůbec.

Tak, jak to bývá obvyklé, tak zpočátku byly stoly málo obsazeny, ale v průběhu času došlo k radikální změně. Jednak začalo pršet, takže lidé, kteří předtím seděli venku na terase, přešli do místnosti, a hlavně začali přicházet další návštěvníci. Výsledkem byl téměř plný sál, kde nebylo obsazené jen několik židlí. Potěšitelné bylo, že v hojném počtu dorazili i naši věrní příznivci, a to i ze Sadské či Lysé.

Poměrně brzo se začalo tančit. Zpočátku je v párech, ale song "Mašinka" inspirovala přítomné k vytvoření vláčku, který procházel nejen po parketu, ale po celém prostoru sálku. Ukazuje se, že tahle písnička zatím vždx oslovila obecenstvo a může být i do budoucna jakousi pobídkou k zahájení tanečků. Něco jako podpora další písničky, a to "Šenkýřka", která má obdobnou odezvu.

Potvrdilo se, že písnička "Mamko, nedávaj mě mamko", která měla premiéru na minulém hraní, bude mít úspěch a už "zakotvila" v našem repertoáru.

Jednou ze zajímavostí večera byl malý chlapec, který chodil na taneční parket téměř na každou písničku. Někdy za dopravodu dospělých, ale občas si zatančil i solo. Měl kuráž a dokonce si vyžádal písničku na přání, kterou si, za doprovodu nástojů i zpěvaček Zpívánek, zazpíval. Byla to písnička "Pec nám spadla".

Snad by se hrálo do půlnoci, protože přicházely z pléna další a další návrhy na zahrání některých z písniček, kdyby samy zpěvačky neupozornily "šéfovou", že hned další den se hraje a bylo by vhodné se na něj dobře vyspat. Stejné zazněl závěrečný "Večerníček pro dospěle" těsně před jedenáctou večerní.

Nezbylo než zaplatit útratu, "sbalit fidlátka" a rozejít se do svých domovů. Venku stále ještě poprchávalo, takže došlo na pláštěnky a deštníky.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.