ŘEHAČKA - 18.8.2023

Srpen se již dávno přehoupl do druhé poloviny a Zpívánky pokračují ve svých výjezdových akcích. Tentokrát jsme už po druhé hráli v hospodě Řehačka, která stojí mezi vodní nádrží Řehačka a Labem, nedaleko známé vesničky s kruhovou návsí Byšičky. Je cílem turistů a cyklistů ze širokého okolí a slouží i obyvatelům místní chatové osady. Po prvé jsme tam hráli v rámci pochodu Zpívánek, který se konával každoročně.

Že se bude hrát "pod širým nebem" bylo jasné od začátku, a tak nás samozřelmě zajímalo, jaké bude počasí. To nám přálo, protože již několik dní trvající horké dny s teplými večery měly podle předpovědi trvat. "Rosničkářům" předpověď vyšla. Tropický den přecházel do tropické noci, takže na nějaké teplejší oblečení nebylo třeba ani myslet.

Na Řehačce mají pro muzikanty vyhraněné malé kryté podium, takže bylo třeba trochu improvizovat, abychom se tam všichni vešli. Bylo nás celkem osm, z muzikantů chyběl jen Jirka Steklý s flétničkou a harmoničkami, ale to nebyl problém, který by se nedal vyřešit úpravou repertoáru či nahrazením jiným nástrojem. A jako host si zahrál s Blankou na housličky Jirka Váňa. Jen snad pro provozovatele restaurace byl náš počet překvapením, protože na plakátku, který zval na akci, byli jen čtyři muzikanti.

V průběhu večera nás provázel problém s ozvučením, kdy nám to začalo pískat, nebo houkat jako siréna, problémy byly i se zvukem. Dokonce jsme zjistili, že některá zařízení probíjejí. O tom něco vědí tři z nás. Jestli to bylo vinou špatného uzemnění jsme se ale nedozvěděli. Také se často rozlaďovaly nástroje, ale to mohlo být tím vlhkým vedrem.

Hrát se začalo přesně, z počátku jsme ale byli v přesile. Lidé se začali scházet opravdu až kolem sedmé (jak nám bylo vysvětleno), až když je "pustily" zahrádky, nebo práce na chatách, prostě si za odměnu dojdou na pivko. A že po tom parném dni chutnalo! Také později se začali sjíždět i naši věrní příznivci, což vedlo oboustranně ke všeobecné radosti a velkému vítání.

Tentokrát jsme upustili od hraní písniček podle předem určených desítek. Iva připravila seznam nový, po osmi písničkách, kdy se střídají skladby ve stylu country a skladby popové. Moc se tentokrát netancovalo, možná později, ale to jsme neměli šanci vidět. Osvětlená byla jen ta naše "budka", ostatní prostory tonuly ve tmě. Však také veškerý krvelačný hmyz se vrhl na nás a museli jsme se bránit Predátorem.

Nálada byla skvělá, ani se nám nechtělo domů. Svědčí o tom i náš Večerníček pro dospělé, který se zahrál v 11:30

Obrazová dokumentace zatím chybí. Uvidíme, zda se přeci jenom něco najde.

Zpět na stránku Realizované akce.