TANEČNÍ REJE NA OSEČKU - 5.8.2023

Po delší době jsme hráli v útulné hospůdce v chatové osadě Oseček. Je léto, a tak jsme původně počítali, že budeme hrát venku na terase pod korunami mohutných stromů, které ze všech stran hospůdku obklopují. Pokud nevíte přesně, kde se hospůdka nachází, tak vám to dá práci ji najít. Slouží především místním chatařům a také turistům a hlavně cykloturistům, kteří projíždějí kolem po stezce podél Labe.

Oseček je taky známý tím, že tu je přívoz přes řeku, a také se stává v poslední době významným přístavištěm pro desítky lodí všech typů. Od prostých pramiček až po téměř luxusní velké motorové čluny.

Jak pro pěší, tak pro ty, kteří přijíždějí na kolech to je pohodová jízda po značených cestách a cestičkách, ale automobilisté to mají složité. Jediná příjezdová cesta, která vede s Velkého Oseka nemá slušný povrch a je plná děr a výmolů, takže spíše připomíná tankodrom. Projet jí je docela zážitek a pro samotné auto zkouška tlumičů. Objet výmoly není možné, jen se pokusit najít ty nejmíň hluboké a objemné.

Ještě před příjezdem na Oseček bylo jasné, že tentokrát to venkovní hraní nebude, protože již třetí den trvale pršelo a předpověď počasí nevěstila žádnou změnu. Bylo tedy jasné, že budeme hrát v hospůdce. Vůbec to však nevadilo, protože vnitřní prostory jsou docela velké a bez problému se tam umístila nejen kapela, ale i poměrně hodně lidí.

Už při příjezdu Zpívánek sedělo v sálku dost lidí. Nebylo divu, venku poměrně silně pršelo a výrazně se ochladilo, takže tam hledali azyl.

Přijeli jsme se značným časovým předstihem, takže jsme mohli začít se svojí muzikou přesně na čas. To už se sálek začal plnit dalšími lidmi. Jak jsme pochopili, tak tentokrát to byli především místní chataři, kteří chtěli sobotní večer strávit ve společnosti.

Sestava Zpívánek byla silně kombinovaná, protože Míla Vaníčk, basák skupiny, byl na dovolené, takže ho zastoupil Petr Bělka. Chyběla Blanka Plačková s housličkami a Petr Kabeš s banjem. U zpěvaček to byla ještě Růženka Masopustová. Na bubny přijel hrát Jirka Tuček a kytarovou sekci posílil Láďa Hrubeš. Jako obvykle to znamenalo trochu upravit repertoár a některá sóla nahradit jiným nástrojem. To však nebyl žádný problém.

Mezi vyřazenými písničkami byla i naše tradiční zahajovací "Co nevidět se sejdem", protože tam mají housličky nezastupitelnou úlohu. Místo ní zazněly rytmické rychlé písničky, které měly za úkol uvést do varu jak kapelu, tak i přítomné osazenstvo.

Že se to podařilo svědčil častý potlesk a uznalé volání. Připravené zpěvníky rychle našly adresáty, takže řada lidí z publika nás podporovala i zpěvem. Sice to nebylo tak znatelné jako když to jsou naši stabilní příznivci, ale bylo to příjemné, že nás nejen poslouchají, ale také aktivně podporují.

Sálek byl přeplněný stoly a spoustou židlí, takže místo na tancování se hledalo těžce. Snad i to byl důvod, proč se dlouho netančilo. Zlom nastal až v poslední třetině večera, který ale výrazně ovlivnil průběh večera. Nejdříve to začalo nevinně. Jen pár dvojic, ale s pokračujícím večerem přicházelo více a více lidí. Trochu se musel upravit prostor mezi stoly, aby se tam všichni vešli. Muzika samozřejmě reagovala na dění v sálku a hrála tanenční písničky jednu za druhou.

Taneční rej gradoval ve vazbě na písničky a vše vyvrcholilo při tradiční "Šenkýřce" a hlavně při písničce na přání "Jede, jede mašinka", kdy došlo i k odkládání některých částí oblečení. Docela silný zážitek. To se nám ještě nikdy jindy nepodařilo, aby se obecenstvo tak "rozparádilo".

Zdálo se, že večer nikdy neskončí, protože bylo hluboce po jedenácté večerní a stále přicházely z publika požadavky na nové a nové písničky. K tomu vedoucí Zpívánek Iva Misařová přidávala další a další rychlé písničky. Především rockenrolly ..

Asi půl hodiny před půlnocí konečně Iva zavelela a rozloučili jsme se s lidmi písničkou "Večerníček pro dospělé", která se již stala tradiční závěrečnou. Venku nás čekal silný déšt, který nás provázel celou cestou do našich domovů.

Byl to večer, na který budeme jistě ještě dlouho vzpomínat.

Jako obvykle najdete další fotky na internetu, když kliknete na následující odkaz. Pokud budete mít zájem, tak se odtud vybrané fotky dají "stáhnout".

Zpět na stránku Realizované akce.