mjk 14.7.2023

U STADIONU V NYMBURCE - 14.7.2023

Léto je v plném proudu a počasí tomu odpovídá. Teploty se udržují kolem třicítky. I předpověď pro tento večer byla příznivá, takže ke slovu přišlo tomu odpovídající oblečení. Tenká trička, halenky či šaty. U mužské části kapely i publika převládaly "kraťasy".

Zpívánky dorazily téměř v plné sestavě, když chyběl jen Petr Kabeš a jeho banjo. Tak jako obvykle jsme tomu malinko upravili repertoár a některá banjová sóla převzaly především mandolina a housličky.

Na rozdíl od posledního hraní na této zahrádce, kdy se hrálo především akusticky, tak tentokrát se muzikanti rozprostřeli na malém svahu nad posezením a především zásadní změnou bylo to, že většina nástojů byla ozvučena. Stejně tak měly mikrofony všechny tři zpěvačky. Vyjimkou byly jen dvě doprovodné kytary.

S ohledem na poměrně složité ozvučování dorazil základ muzikantů s výrazným časovým předstihem, aby to stihl do plánovaného začátku, který byl stanoven na 18:00 hodin. To ještě bylo pod slunečníky jen několik lidí. To se však rychle měnilo, takže při zahájení produkce už bylo docela slušně zaplněno. S postupujícím večerem už byla většina míst obsazena. Výrazně k tomu přispělo i to, že dorazila většina našich věrných příznivců i několik členů country tanců.

To, že dorazili tanečníci se projevilo i na improvizované tanečním parketu, když po počátečním váhání nastoupilo nejdříve několik dvojic ke klasickým tancům, aby se později "rozjely" kreace county tanců. To je vidět i na vložené fotce.

U bubnů tentokrát vládl paličkách i metličkám Jirka Tuček, jinak kmenový člen zpřízněné skupiny Vrzavá Suzy, který nejen dobře držel s baskytarou rytmus písniček, ale ukázal se i jako dobrý zpěvák.

Když jsme u toho zpívání, tak si jistě řada z vás jistě uvědomila, že tu vládnou zpěvačky a jim jsou přizpůsobené i tóniny jednotlivých skladeb. S tím se nedá nic dělat. Jsme rádi, že mužští zazpívají alespoň některé písničky a trochu vyjimkou je Míla Vaníček, náš basák, který přece jen několik sól zvládne.

S ohledem na blízkou železniční trať a hlavně kovový most přes Labe, byla hudební produkce narušována zvukem projíždějících vlaku a hlavně temným duněním při jejich přejezdem mostu. Když už se to stalo v prúběhu písničky, tak se už nic nedalo dělat, ale o pauzách jsme raději ještě počkali až vlak odjede.

Není to jediný rušivý element. Hned vedle posezení je beachvolejbalový kurt a výkřiky či dunivý zvuk odehraného balonu občas pronikne až k nám. To je ale spíše případ, kdy máme pauzu. Jinak ten hluk zanikne v muzice.

Večer příjemně plynul v družné zábavě. Stále častěji se hrálo na přání z publika. Aby věci pomohla, tak Maruška Málková, zpěvačka Zpívánek, během přestávky si u stolů zjistila jaké písničky by si lidé přáli a přinesla celý jejich seznam. Takže celý závěr večera byl plně v režii účastníků večera. S vyjimkou závěrečného "Večerníčku pro došpělé".

Končilo se krátce před jedenáctou. Byl příjemný letní večer a na cestě domů nás doprovázely hvězdičky na nebi.

Koncem 29.týdne zajíždějí Zpívánky do Harrachova a další týden potom do hospůdky na Osečku.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.