ŽOFÍN - 7.7.2023

Po delšší době padla volba místa hraní na venkovní posezení restaurace Žofín v Nymburce. Většina z vás dobře ví, že je to místo, kde se střídají hudební skupiny z Nymburka, ale i dalekého okolí. Jeho předností je, že posezení je zastřešené, takže nějaký déšť není problém. Pokud by se nějak dramaticky změnilo počasí, tak není problém ani hraní ve vnitřních prostorách.

Tentokrát nějaké komplikace s počasím nehrozily, protože panovalo letní vedro a každý, kdo mohl, hledal osvěžení u vody či alespoň ve stínu. Právě z toho horka byly trochu obavy, zda diváci na naše vystoupení dorazí, a to tím spíše, že je doba dovolených.

Dovolené poznamenaly i složení Zpívánek, protože chyběla Blanka s housličkami, Petr s banjem, Jirka bubeník a dvě zpěvačky. Jak vidíte, dost výrazné oslabení, a to zejména v sólových partech, kde mají jak housličky, tak banjo své významné postavení. Vzhledem k tomu došlo k jistému omezení ve výběru psíniček, které jsme na Žofíně hráli.

Příjemným zjištěním bylo, že lidí se tam sešlo hodně. Je fakt, že část přišla na pivko a posezení s přáteli, ale podstatná část se aktivně zapojila do našeho muzicírování. Bylo to zřetelné z jejich projevů a postojů. Téměř každá písnička byla odměněna potleskem a u známějších písniček nás podporoval i početný pěvecký sbor. Zpívali nejen naši stabilní příznivci, ale i někteří další diváci, které obvykle na našich vystoupeních nevidíme. Zpěvníky, které mají diváci volně k disposici, posloužily svému účelu.

Dorazili nejen místní, ale přijeli i z Prahy, Velkého Oseka či Lysé. Trochu škoda, že pro některé Nymburáky je Žofín "trochu z ruky" a raději zůstávají doma.

Úvodní série byly především ve znamení notoricky známých country písniček. Je to dobré jak pro kapelu, tak i pro lidi, kteří se tak uvedou rychle do správné hudební nálady. Později došlo i na písničky na přání a dokonce zazněla úplná novinka - dobře známý hit "Nebe, peklo, ráj", který většina z vás zná z doby svého mládí. Měl dobrou odezvu a pro svoji melodičnost a pěkný rytmus má velkou šanci se dostat do našeho repertoáru.

Panovala všeobecná spokojenost a dobrá pohoda. Snad jen malým kazem bylo málo tanečníčního veselí. Asi se na tom podepsalo horko, ale také i fakt, že tentokrát chyběli lidé ze skupiny country tanců.

Aby se alespoň trochu zmírnilo všudepřítomné vedro, byla na okraj pergoly nainstalováná vodní mlha, ale s mizivým účinkem. Jen děti a občas nějaký dospělý nastavili svoji tvář, aby se ochladili.

Čas rychle plynul. Končilo se poměrně brzo - před jedenáctou večerní, protože část muzikantů mělo hned následující večer další vystoupení a potřebovali si před ním troch odpočinout.

Příliš mnoho fotek z toho večera není. Tři máte v textu a nejen na ně, ale na další se můžete podívat na Rajčeti, úložišti na internetu. Odtut si můžete fotky i "stáhnout".

Zpět na stránku Realizované akce.