SEMAFOR - 26.5.2023

Po 14 dnech, kdy jsme hráli naposledy v hospůdce na Osečku u Velkého Oseka, jsme se vrátili do Nymburka. A kam jinam než do Semaforu. To je, zejména v chladných měsících, naše základna. Je škoda, že restaurace nemá žádnou venkovní zahrádku, protože rádi hrajeme "pod širým nebem".

Hráli jsme tentokráte "v plné sestavě". Nikdo nechyběl, takže byly vytvořeny podmínky pro plné využití připravených aranžmá s využitím všech sólových nástrojů, když housličky byly ještě posíleny o Jirku Váňů, který tvoří s Blankou Plačkovou již dlouho sehrané duo.

Příprava ozvučení byla hotová se značným předstihem k 18:00 hodině, na kdy byl stanoven začátek hudební produkce. Každý už dobře ví, co a kam se má nainstalovat. Vedoucí úlohu tady mají Michal Hrbáček, který vedle hry na kytaru supluje i jako zvukař. V tom mu vydatně pomáhá basák Míla Vaníček.

I pro tento večer "řídící centrum" Zpívánek, který tvoří její vedoucí Iva Misařová a Marušky Málková a Steklá, připravilo seznam písniček, které se budou hrát. Není bez zajímavostí, že si děvčata vytvořila databázi "desítek" písniček, které se hrály v předchozích vystoupeních. Je tu snaha, aby posluchači slyšeli, pokud jen to je možné, jiné písničky než dříve. Samozřejmě, že to není úplně pravda, protože systém narušují především písničky na přání. Třeba "Šenkýřka", se hraje téměř vždy. Nemluvě o úvodní "Co nevidět se sejdem" a závěrečném "Večerníčku pro dospělé".

Okolo šesté, kdy se začánalo, to bylo téměř "fifty fifty" co se týče počtu muzikantů a diváků. Ukazuje se, že ta šestá je pro řadu lidí příliš brzo. Zejména pro pracující a dojíždějící, a tím spíše, když je hracím dnem pátek. Určite o tom na zkoušce "hodíme řeč" a uvidíme, zda začátek trochu neposuneme. V průběhu času přisli ještě další účastníci, ale plno tentokráte nebylo.

Téměř do osmé to byla jen muzika podporovaná pěveckým sborem našich příznivců, ale potom se na malém tanečním parketu objevily dvojice, které tvořili lidé z výčepu. To byl signál i pro ty v sálku a potom už to byla prakticky taneční zábava. Tím spíše, že dorazili i lidé z country skupiny, kteří předvedli pěkné taneční kreace.

Se spestřením večera přišel Jirka Čeňovský, který přišel s kvízem, kdy se měla poznat ze dvou obrázků písnička z repertoáru Zpívánek. Je třeba přiznat, že to nebylo jednoduché a našli se jen jedinci, kteří to zvládli.

Čas "běžel" jako splašený. Bylo už hluboce po desáté a konec v nedohlednu. Už předem oznámil banjista Petr Kabeš, že další den cestuje a ráno musí být fit. K němu se přidal i Jirka Steklý, který také "sbalil fidlátka". A udělali dobře, protože se protáhlo ještě o dalšího hodinku. To už Zpívánky hráli jen pro vytrvalce, když většina lidí už odešla "do hajan".

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.