POHODA V SEMAFORU - 5.5.2023

Poslední dvě naše vystoupení byly ve znamení Velikonoc a Čarodějnic, a to spojení mělo velkou odezvu. Zejména zástup čarodějnic byl úchvatný. Při určení dalšího termínu na 5.5.2023 se ozval z publika názor, že by bylo opět výborné to spojit s nějakým výročím či svátkem. Nic však nás nenapadlo, a tak si jen členové Zpívánek řekli, že by bylo dobré přijít v modrém.

Už předem jsme věděli, že účast bude výrazně nižší než při minulém hraní. V Nymburce se totiž konala velká hudební akce pod hradbami a na Žofíně hrál Pístgráss. Vedle toho byly ještě nějaké rodinné oslavy a zdravotní problémy. Skutečně se to odrazilo v návštěvnosti, kdy přímo v sálku Semaforu byl témeř vyrovnaný počet muzikantů a diváků, když tento poměr výrazně ve prospěch diváků převážili lidé ve výčepu.

Zpívánky, až na zpěvačky Růženku Masopustovou a Šárku Hrubešovou, byly tentokrát kompletní. Dokonce jsme tu měli v záloze posilu pro sekci kytar, když se vedle Zpívánek usadili Sadílkovi - Láďa s vnučkou.

To, že bylo tentokrát méně lidí mělo i své kladné stránky. Zejména došlo k výraznému poklesu šumu. Přizpůsobila se tomu i muzika, a tak dostali návštěvníci větší prostor ke sborovému zpěvu. Bylo vidět, že si to užívají a v rozhovoru si to pochvalovali.

Špatné bylo, že chyběli naši vyhlášení tanečníci a na parketu to bylo znát. Situaci zachraňovali lidé z výčepu, které přilákaly rytmické písničky. Je to doklad toho, že i když výčep žije svým vlastním životem, přesto i tam naši muziku vnímají. Svědčí o tom nejen jejich taneční vložky, ale i žádosti na písničky na přání.

Jak bylo uvedeno již v předchozím povídání, nástrojové obsazení bylo kompletní, takže tu byl prostor k uplatnění všech sólových nástrojů. Zejména banjo v rukách Petra Kabeše často rozezvučelo prostory a jeho "Růže z Texasu" měly zasloužený úspěch. Obdobně tomu bylo i u ostatních nástrojů a je třeba přiznat, že potlesk, který zněl téměř po každém songu je pro nás "pohlazením po duši" a odměnou za někdy klopotné začátky a práci na nových písničkách.

Jen z minulosti však nelze provozovat slušnou muziku. Proto také před každým vystoupením si předem vybereme konkrétní repertoár písneček a pro jistotu si je na zkouškám ještě zopakujeme a případně i zlepšujeme jejich aranžmá a přednes.

Po desáté večerní začala řídnout i tak slabší návštěva, a tak ještě zaznělo několik písniček na přání a závěrečný "Večerníček pro dospělé" a šlo se domů.

Pokud se chcete podívat na další fotku, tak se můžete podívat jak to tam vypadalo na internetovém úložišti Rajče. Tentokráte jich je však méně než obvykle.

Zpět na stránku Realizované akce.