SEMAFOR - 3.2.2023

V pátek nevládlo zrovna nejvlídnější počasí. Téměř celý den pršelo a občas byly poryvy větru takové, že se lámaly i větve. Dokonce odpoledne někde vypadla elektřina, takže večerní produkce Zpívánek byla i v ohrožení.

Už samotná příprava vystoupení tím byla poznamenána. Členové skupiny se začali scházet až po páté hodině, což je příliš krátký čas na přípravu ozvučení. Iva a Michal, na kterých to nejvíce visí totiž museli na lékařskou pohotovost, protože Michal se pořezal na ruce od skla, které jim vítr rozbil. Přijeli s Michalovým čerstvě zašitým a obvázaným prstem. Míla Vaníček měl pohotovost, takže byl celý večer v očekávání, kdy bude odvolán k řešení nějaké závady. Vzhledem k počasí venku se to dalo čekat, zvlášť když přišla zpráva z Infolinky, že padají stromy a neteče voda.

Aby toho nebylo málo, tak se do těchto posunutých příprav přidaly problémy se zapojením nové mixážní jednotky, na které se reguluje hlasitost a moduluje barva zvuku jednotlivých nástrojů. Není to totiž jednoduchá záležitost a nejsou s tím zatím žádné velké zkušenosti. Hlavně Michal se s tím bude muset "poprat".

Také obsazení kapaly nebylo úplné. Chyběli totiž téměř všichni kytaristé. Michal to sice na začátku zkusil, ale byl indisponován úrazem a raději toho nechal, Jirka Steklý se omluvil pro bolavá záda a Láďa Hrubeš, který s námi začíná hrát, ještě "chytá" styl Zpívánek. Tam, kde to bylo nutné, musela vzít do ruky kytaru Iva. Dál chybělo banjo v rukou Petra Kabeše. Blanka Plačková měla "rozhozené" housle, protože přijela na kole a jak zápasila s větrem, tak ji housle spadly a posunula se jí na nich kobylka. Ze zpěvaček chyběla Růženka Masopustová, která je nemocná a Šárka Hrubešová sice přišla s palcem u ruky v sádře, ale na funkci zěvačky to nemělo vliv, a to tím spíše, že si po delší době k mikrofonu stoupla i Milka Jelínková. Takže musíte uznat, že rozjezd kapely nebyl nijak jednoduchý.

Začalo se tudíž s malým zpožděním, ale jako by to naši příznivci věděli, také oni se dostavovali postupně. Musíme je na tomto místě pochválit, protože nejen, že akceptovali naše problémy, ale během několika prvních písniček dokázali v sále vytvořit úžasnou atmosféru, která vydržela cely večer. Odehrály se první tři desítky a už se ozývaly návrhy písniček na přání. Brzo se začalo tančit, ani Iva nemusela tentokrát přítomné k tanci vybízet. Chodili tančit i hosté z výčepu, začali se formovat tanečníci country a nakonec to byl vydařený večer.

Končilo v 10:30. Míla "odfrčel" na svoji noční službu, hosté odešli, kapela si zbalila svá "fidlátka". Venku už nepršelo, větve nelétaly, a tak nám nic nebránilo se v pohodě dostat do postelí.

Další fotky z vydařeného večera si můžete prohlédnout, když rozkliknete dole uvedený odkaz. Odkaz na další fotky.

COUNTRY BÁL

V pátek 3.března 2023 se koná 1.Nymburský country bál. Akce se koná v Malém sále místního Kulturního domu. Příjďe si zatančit.

Zpět na stránku Realizované akce.