PIVOVAR PODĚBRADY - 21.1.2023

Druhé vystoupení Zpívánek v roce 2023 bylo domluveno do stylové restaurace Pivovar v Poděbradech. Okolo místa hraní bylo mezi muzikanty na zkoušce dost diskuse. Ta restaurace je totiž dost rozlehlá, s mnoha různými prostorami. Iva, vedoucí Zpívánek, byla ve svém odhadu velice optimitická, protože předpokládala, že dojedou naši věrní příznivci. Na druhé straně však bylo i dost pesimistů, kteří měli obavy, aby to nebyla nakonec jen veřejná zkouška.

Nakonec bylo dohodnuto, že to, v kterém prostoru se bude hrát, se rozhodne až na místě. Když jsme dojeli, tak jsme zjistili, že za nás rozhodli provozovatelé sami, a to k naší spokojenosti. Byla to příjemná a prostorná místnost mimo vlastní restauraci, ve které bylo poměrně živo. Vše většinou provedené ve dřevě, které vás obklopuje ze všech stran. Dokonce tu bylo posezení i na horním ochozu.

S návštěvností to dopadlo dobře. Sice naši nejvěrnější příznivci dorazili jen v malém počtu, nepřijeli ani country tanečníci, ale sál prázdný nezůstal. Bylo zde dost návštěvníků pro nás neznámých, kde zřetelně "vyčnívala" skupinka převážně mužů - Ukrajinců. Nakonec byl prostor sálku docela slušně zaplněn.

Dokonce jsme měli i vlastního "předskokana", zarputiléhé kytaristu a zpěváka, který hrál a zpíval téměř pořád. Abychom mu však nekřivdili, tak občas i tančil.

Zpívánky ani tentokrát nebyly v plném počtu. Z muzikantů chyběl Jirka Steklý a ze zpěvaček Šárka Hrubešová a Růženka Masopustová. Nevadilo to, sóla za flétnu převzala Blanka Plačková a její housličky a děvčata u mikrofonu to také zvládla.

Nakonec se i dost tančilo a všeobecná dobrá nálada vydržela skoro do jedenácti hodin.

Škoda, že obdobné prostory nejsou v Nymburce. Poděbrady jsou přece jenom trochu "z ruky" a zejména v zimě a za špatného počasí se každý rozhoduje, zda tam zajet či ne. Snad v létě, kdy se to může spojit s projíždkou na kole by to mohlo být lepší.

Pro lepší obrázek, jak to v pivovarské restauraci vypadá se můžete podívat přes vložený odkaz i na webové úložiště na další fotky. Vlastní odkaz je zde.

Zpět na stránku Realizované akce.