ZPÍVÁNKOVÉ VÁNOCE V GRANDU - 17.12.2022

Jak ten čas letí. Rok uběhl jako splašený kůň a Vánoce jsou opět tady. Jsou v pořadí slavnostnějších vystoupení na konci roku jako druhé. Nejdříve to bylo mikulášské hraní a rok skončíme oslavou Silvestra. Ale pěkně po pořádku - každá z těchto akcí je podložená náležitou přípravou. Začíná to výběrem místa, skladeb, které se budou hrát a v neposlední řadě i vhodným oblečením. Chlapům by to asi bylo jedno v čem na hraní "vyrazí", ale pro dámskou část skupiny to je zásadní záležitost, které se věnuje náležitá peče. U mikuláškého a vánočního hraní to je docela jasné, ale Silvestr - to je jiná záležitost. Tomu se však nyní nebudeme věnovat.

Co se týče oblečení, tak prim hrají především Iva Misařová a Maruška Málková, které jsou takovými gardobiérkami pro ostatní. Hlavně Maruška přitom neváhá věnovat spoustu času při vymýšlení různých "blbůstek" a jejich zajištění. Především díky jí nakonec každý ze členů Zpívánek je vhodně oblečen. Hlavně dámy, ale i pánové něco na sobě, co připomíná třeba ty Vánoce, má. I když by to byly jenom klausovské čepice. Konečně, je to vidět i na fotkách.

Volba místa hraní tentokrát padla na nově otevřený hotel Grand v Nymburce, respektive na jeho sál. Byla to prakticky i menší generálka na Silvestra, který bude ve stejných prostorách.

Ten sálek je docela prostorný, ale ukázalo se, že pro tak početnou skupinu, jako jsou Zpívánky, je problém se vhodně někam umístit. Sice jsme se tam nějak vešli, ale ideální to nebylo, protože jsme byli hodně roztažení a navzájem jsme se špatně slyšeli. Bude to chtít pro Silvestra nějakou změnu.

Výhodou sálku je, že je jinak docela prostorný a dává velký prostor po tančící, čehož také bylo v průběhu večera bohatě využito. Horší to bylo a asi bude i do budoucnosti s teplem. Nejsou tam žádné radiátory a klimatizační výdechy spíše prostor ochlazují než vyhřívají. Doufejme, že se to zlepší a že sál nebude tak prochladlý jako nyní.

Zpívánky tentokrát nastoupily v plné síle, takže nebyl ohrožen výběr skladeb z hlediska nějakého chybějícího sólového nástroje.

Začalo se sice s menším časovým zpožděním, ale zato s velkou vervou a chutí. Hned na začátek se podařilo navodit dobrou atmosféru, protože jsme začali hrát "první desítku" ze seznamu našich písniček. Protože se jedná o velice známe songy jako např. "Rovnou, tady rovnou", "Tulácké blues" či "Panenka", lidé podpořili Zpívánky svým zpěvem.

S ohledem na velikost sálu je třeba říci, že zdaleka nebyl obsazen tak, jak bychom si přáli, ale nakonec se sešla docela slušná účast. Potěšitelné bylo - a již o tom byla řeč - že většina z lidí měla na sobě něco, co připomínalo Vánoce. Jasně převládala červená barva.

Docela brzo se začalo tančit. Přispělo k tomu i chladno, které v sále bylo, a tak se lidé zahřívali pohybem a občas i nějakým svařáčkem či štamprdličkou. U baru bylo docela rušno.

Panovala tam velice příjemná atmosféra, která byla podpořena i vzájemným předávání drobných dárků. Bylo to milé a dokreslilo to celkový charakter večera.

Končilo se krátce po jedenácté. Kapelu ještě čekala demontáž ozvučení a cesta do našich domovů. Venku panoval silný mráz a motorizované čekalo odstranění námrazy, která se vytvořila na oknech jejich miláčků. Ze soboty na neděli předpověděli meteorologové silný mráz a měli pravdu. No, uvidíme, zda mráz a sníh vydrží do Vánoc. To by byly "bílé" po hodně dlouhé době.

Fotek je tentokrát hodně. Jen několik z nich je přímo v textu. Ostatní jsou na Rajčeti, kde si je můžete prohlédnout.

Zpět na stránku Realizované akce.