MIKULÁŠSKÉ HRANÍ - 3.12.2022

Pomalu, ale jistě se blíží konec roku a jsme v období církevních svátků. Už je za námi první adventní neděle, kde se rozvícejí na náměstích vánoční stromy, otevírají se vánoční trhy a obchody se radují z návalů kupujících, kteří vybírají dárky pro své bližní.

Mezi těmi svátky má svoje pevné místo i sv.Mikuláš, který podle tradice je ve znamení příchodu Mikuláše, který v doprovodu andělů a čertů obdarovává děti. Zpívánky to oslavují již tradičně hudebním vystoupením, které se od běžných rozlišuje především příhodným oblečením.

Však se na tento den připravovali členové Zpívánek řadu dní předem. Probrali šatníky a šuplíky. Většina věcí byla dobře uložená už od minulých akcí, takže stačilo je "oprášit", něco málo doplnit a vyrazit na vystoupení.

Bylo to docela úsměvné vidět sv.Mikuláše, anděle i čerty vybalovat nástroje, instalovat zvukovou techniku a připravovat se na příchod návštěvníků.

Tentokrát byly Zpívánky téměř kompletní. Chyběl jen Vlasta Dymáček se svými bicími a harmoničkami. Na kytaru i zpěvem Zpívánky podpořil Láda Hrubeš. S potěšením jsme zjistili, že prostor pro skupiny se výrazně vylepšil, protože stoly na piliár byly přisunuty až k zadní stěně sálku. Mohli jsme se pěkně roztáhnou jak do šířky, tak i do prostoru sálku. Dokonce se podařilo i vytvořit menší taneční parket před muzikou.

Byly obavy z menší návštěvnosti, protože předchozí den se uskutečnilo společné vystoupení Vrzavé Suzy a Pístecké Duny v nově otevřeném sálu hotelu Grand v Nymburce. Akce to byla - podle vyjádření účastníků - velice úspěšná a protáhla se téměř až do soboty. Při zahájení vystoupení Zpívánek to skutečně nevypadlo s příchozími účastníky nijak valně. Dokonce to vypadalo na "přesilovku" muzikantů. Naštěstí se to přece jenom časem výrazně zlepšilo, ale sálek tentokrát zaplněný nebyl.

Nemělo to však negativní vliv na pohodu večera. Vedle dobré muziky k tomu přispěla i skutečnost, že řada z příchozích svým oblečením podpořila hlavní motto večera - svátek sv.Mikuláše, ale zejména bylo vidět, že se lidé přišli aktivně pobavit. Však také, po počátečním váhání a po příchodu lidí ze skupiny country tanců, se začal plnit prostor k tanci.

Snad i tím, že venku panoval vlezlý chlad či z jiných důvodů, panoval o přestávkách u baru čilý ruch a výčepní měl starost, aby stačil nalévat panákové "rundy". Konečně, je to vidět na fotkách, které ilustrují povídání o akci.

V závěrečné třetině už pomalu ani tanečníci neopouštěli taneční parket. To už tančili nejen lidé ze sálku, ale i příchozí z výčepu. Však je Zpívánky také podpořily sériemi písniček, které přímo k tanci vybízejí.

Odbila jedenáctá večerní, ale v sálku to vypadalo, že se bude tančit snad až do rána. Bylo to obdivuhodné, a to zejména u lidí, kteří se zúčastnili předchozího večera. A to jsme se ještě dozvěděli, že skupina country tanců tuto sobotu odpoledne, tedy před večerním hraním, tančila na další akci. Klobouk dolů nad tou výdrží.

Po krátké sérii písniček na přání však přece jenom přišel "Večerníček pro dospělé" a šlo se do hajan.

SILVESTR 2022

Již je jasno, jak to bude letos se Silvestrem. Uskuteční se v nově otevřením hotelu Grand a vstupenka stojí 500,- Kč. Vedle dobré nálady je v této částce večeře, další malé občerstvení a slavnostní přípitek.

Přihlásit se můžete u Marušky Málkové, které zároveň zaplatíte i vstup.

Zpět na stránku Realizované akce.