OPOŽDĚNÝ SV.MARTIN - 18.11.2022

Páteční hraní Zpívánek nemělo zrovna jednoduchý start do života. První nepříjemností byla změna termínu, který už byl avizován ať už na vebových stránkách Zpívánek nebo tichou poštou na sobotu 19.11. na Žofíně. Ale jistil to náš známý Semafor. Hlavní změna byla ale ve dni konání, takže konečný termín byl pátek 18.11. v 18hodin.

Vážnějším problémem byla účast členů kapely. Ne, nezaúřadoval Covid, ale : naše houslová hvězda Blanč byla na důležitém srazu v Lanškrouně, Jirka Steklý byl na bluegrassové dílně v Malých Svatoňonicích a Petr Kabeš byl se svými aktivitami - i charitativními, které neznají pracovní dobu – tak zaneprázdněn, že mu nezbyl čas ani síla z Lysé přijet.

Když se podíváte na společnou fotku skupiny z pátečního hraní, tak to vidíte sami. Ženská energie členek tentokrát dost vysoko převažuje nad mužskou. Trochu to vyvažovali dva naši hosté – Láďa Hrubeš na kytaru a Jirka Sýkora na lžičky – takže to nakonec bylo fifty-fifty. Absence hráčů, kteří všichni hrají sóla, měla vliv na výběr písniček, ale i to se vyřešilo.

Ale teď trochu toho pozitivního. Zaznamenali jsme první vítězství svého druhu: ještě nikdy se nám nestalo, aby lidé začali tančit už při secvičování skupiny a vylaďování hlasitosti! Ani účast našich příznivců - dnes už se dá říct kamarádů – nedoznal újmy. Dokonce se objevily i nové tváře, vítáme vás! Přes opravdovou nepřízeň počasí jste dorazili – za což moc moc děkujeme a byli jste jako vždy skvělí.

Večer probíhal tradičně: hrály se předem určené desítky, které spravedlivě vybíráme, aby se průběžně dostalo na všechny, a dál podle přání, nebo nálady účastníků. Vždycky přidáme i nějakou novou, protože zpěvníky průběžně doplňujeme a inovujeme.

A ještě jedno prvenství jsme v noci zaznamenali. Když jsme vyšli před hospodu, byla zem pokrytá prvním letošním sněhem. Chudák Martin! Jak si to počasí čím dál častěji dělá co chce, asi mu neřekli, že měl dorazit už minulý týden. Ještě že to "jistí" tradice svatomartinské husy a vína z nové úrody.

Vedle dvou ilustračních fotek se můžete podívat i na další, které jsou uložený na internetovém úložišti Rajče.

Zpět na stránku Realizované akce.