VELTRUBY - 12.11.2022

Jak většina z vás ví, hrajeme především v Nymburce a jeho nejbližším okolí. Tentokrát jsme dostali pozvání z Veltrub u Kolína na vystoupení v hospůdce Myslivna. Nebylo to pro nás neznámé prostředí, protože jsme tam již hráli při pěším putování z Veltrub na Oseček. To však bylo poměrně brzo dopoledne, takže jsme hráli jen pro sebe před prázdnou hospodou. Přesto jsme si zachovali dobré vzpomínky na útulný prostor hospůdky i přívětivou obsluhu.

Od té doby uplynulo v Labi hodně vody, takže jsme byli zvědaví, jak to tam nyní vypadá a jak večer dopadne. Začátek večera nebyl dobrý, protože venku padla mlha a byla vlezavá zima. Reflektrory auta vykrajovaly z mlhy jen pár desítek metrů před vozem, takže se muselo jet velice opatrně. V orientaci musela pomoci i navigace. Přesto všichni učinkující s menšími či většími problémy dorazili.

Přivítala nás prostorná místnost vyhřátá velkými kamny na dřevo a především její provozovatelka paní Anička, která nás velice mile přivítala.

Prostor restaurace je poměrně velký, a tak jsme trochu měli obavy, jak to bude s návštěvou. Tím spíše, že na začátku tam bylo jen pár lidí. Naštěstí se tam vzápětí objevila početná skupina našich věrným příznivců z Nymburka, Prahy i Kolína. V průběhu času dorazili i místní, takže sice nebylo plno, ale bylo docela slušně zaplněno.

Od začátku tam panovala příjemná nálada, které asi prospěly známé písničky, když zazněly songy jako "Parta z ranče Y", "Jesse James", "Panenka", "Rovnou" a jim podobné. Určitě jsme se "trefili do noty" přítomným. Byli to totiž lidé , kteří ty písničky dobře znají ze svých mladších let. Však to také dávali vědět potleskem po každé písničce. Že jim ty písničky něco říkají bylo vidět i z toho, že i ti, kteří neměli k dispozici zpěvníky si je s námi s chutí zazpívali.

Snad za zmínku stojí skutečnost, že Zpívánky byly téměř kompletní, když chyběla jen zpěvačka Růženka Masopustová. Ocenit je třeba Petra Kabeše, který ještě dvě hodiny před začátkem hraní byl aktivně zapojený do akce potravinové pomoci pro potřebné lidi.

S ohledem na náladu v sálku se dostaly na program rychlé písničky, kdy se začínalo "Sklípkem", aby se pokračovalo "Šenkýřkou" až po rockenroly.

To už se tančilo při téměř každé písničce a při rychlejších písních za zapojila i omladina, která do Myslivny také dorazila. Při pomalejších písničkách se tančilo tradičně ve dvojicích, ale při rychlých to byly především sólo tance, kde tančil každý podle svého gusta a nálady. Bylo se na co dívat. Fanda Novák a jeho coutry tanečníci tentokráte chyběli.

Na vloženém obrázku je stále usměvavá paní hostinská se svou dcerou.

Po desáté se hospoda začala trochu vyprazdňovat, ale většina zůstávala, a bylo vidět, že se dobře baví. U některých lidí byla dobrá nálada "podpořena" i řadou "panáků". Ale to do hospody patří a nerušilo to průběh večera.

To už bylo hluboce po jedenácté, kdy i hostinská avizovala, že se bude končit,ale ještě zazněla už tradiční závěrečná - "Večerníček pro dospělé" a lidé se rozcházeli do svých domovů.

Trochu panovala obava ze zpáteční cesty, ale naštěstí se mlha trochu zvedla, nebo možná i spadla, takže se viditelnost radikálně zlepšila. S ohledem na pozdní čas byly silnice prázdné, takže se jelo dobře.

Je za námi další vydařený večer a již se těšíme na další, když - POZOR ZMĚNA! - hrajeme v našem domovském sálku restaurace Semafor v Nymburce již tento pátek 18.11.2022 od 18:00 hodin.

S tou fotodokumentací to je složitější, protože tam byla spousta neodstíněných světel, takže velká část fotek byla nepoužitelná. Proto musí stačit jenom ty, které jsou vloženy do textu.

Zpět na stránku Realizované akce.