TANEČNÍ POKRAČOVACÍ - 22.10.2022

Jak nadpis naznačuje, tak i tento večer byl ve znamení tance, i když to zpočátku tak nevypadalo. Ale pěkně od začátku :

Po pěkných slunečních dnech, které krásně obarvily listy stromů do nádherných barev, přišla studená fronta, která přinesla ochlazení a déšť. Trochu jsme se obávali, že se to odrazí v návštěně a také to tak zpočátku vypadalo. Jen pár minut před šestou večerní, na kterou byl avizován začátek vystoupení Zpívánek, byl jinak útulný sálek restaurace Semafor v Nymburce prázdný. Samozřejme s vyjimkou muzikantů, z nichž někteří tu již byli dlouhy čas, aby "oživili" nástroje, které jsou ozvučené. Ti, kteří na nás chodí to ví, ale pro ostatní jsou to baskytara v rukách Míly Vaníčka, housle Blanky Plačkové, kytary Michala Hrbáčka a mandolina s klávesami vedoucí skupiny Ivy Misařové. Tentokrát to byly i foukací harmoničky, kde jinak základního hráče na foukačky Vlasty Dymáčka zastoupil Jirka Steklý. Nesmíme zapomenout ani na naše pěnice Marušky Málkovou a Steklou i Růženku Masopustovou seskupené kolem jednoho mikrofonu.

Už na začátek zvukové zkoušky dorazili první návštěvníci. Tentokrát to byla skupina z Úmyslovic, která se stává našimi stálými hosty. V zápětí docházeli další, takže v průběhu času nakonce byly obsazeny všechny místa v dolní části sálku a v druhé polovině dorazili ještě další, pro které bylo místo již jen v horní části , která slouží i jako taneční miniparket.

I když bylo v publiku hodně tanečníků, tak dlouho byl parket prázdný. Když ani na "Šenkýřku" nikdo nešel tancovat, tak to Iva nevydržela a přímo na "place" zatáhla do tance první z účastníků. To byl jakýsi signál, který nastartoval taneční reje. I když tentokrát chyběli někteří členové taneční country skupiny, tak tam byl ten hlavní - Fanda Novák, který nejen táhl tančeníky, ale také je zaučoval do některých dalších figur. Jen škoda, že ten parket je skutečně malý, takže na nějaké větší taneční přesuny a větší počet lidí to prostorově není.

S pokračujícím večerem narůstal i ruch v sále. Lidé se přišli pobavit a s ohledem na intenzitu zvuku hudby násobenou technikou, zvýšili i sílu svých hlasů. Došlo to až tak daleko, že vedoucí Zpívánek musela požádat přítomné, aby se trochu ztišili, ale to pomohlo jen na chvilku. V době, kdy jsme hráli jen akusticky by k tomu asi nedošlo, ale na druhou stranu musíme být rádi, že na naše vystoupení chodí lidé, kteří si s námi rádi zazpívají a zatancují.

Zatím, co v první části večera to byl spíše koncert za aktivní účasti publika, tak ve druhé to už byla spíše taneční zábava se všemi klady i nedostatky. Potěšitelné bylo, že k tanečníkům ze sálku se přidali i lidé z lokálu, a tak byl někdy prostor na tanec malý a tančilo se i mezi stoly.

Poměrně často se v komentářích o vystoupení Zpívánek objevuje zmínka, že končí hluboko v nočních hodinách. Tentokrát se to "natáhlo" až do půl dvanácté, protože většina z těch, kteří v sálku zůstali, tančila a vyžadovali si další a další písničky.

Venku všechny přivítalo chladno a mlha. Podzim "jako vyšitý". Snad ještě přijde několik prosluněných podzimních dní, ale budeme si zřejmě zvykat na teplejší oblečení.

Na závěr ještě informace o dalším hraní - hrajeme již příští soboru 5.11.2022 opět od 18:00 hodin a těšíme se na vaši účast.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.