TANEČNÍ POKRAČOVACÍ - 8.10.2022

Po úspěšném odpoledni, kdy Zpívánky vystoupily v rámci akcí pro seniory, které pořádala nymburská radnice, se Zpívánky vrátily do již snad domovského sálku restaurace Semafor v Nymburce.

Minulé hraní v Semaformu bylo trochu negativně poznamenáno chladem, protože tam ještě nezahájili topnou sezónu, a tak se jak muzikanti, tak i další účastníci vybavili teplejším oblečením. Byli však příjemně překvapení, protože je přivítaly teplé radiátory. Mikyny, svetry a další teplé vrstvy byly odloženy. K tepelné pohodě zřejmě přispělo pěkné slunečné a relativně teplé sobotní odpoledne.

Zpívánky nastoupily bez Míly Vaníčka, kterého nahradil na baskytaře Vlastík Dymáček, takže jeho harmoničky převzal Jirka Steklý. Sice to nebylo tak dokonalé jako u Vlasty, ale snad se to dalo poslouchat. Důležité bylo, že tam byli všichni muzikanti, kteří mají v našich skladbách sóla - Iva Misařová s mandolinou a klávesami, Blanka Plačová s housličkami, Petr Kabeš s banjem a Jirka Steklý s flétničkou a již zmíněnými harmoničkami. Když jsme u toho výčtu muzikantů, tak je na místě konstatovat, že mezi zpěvačkami Růženkou Masopustovou a Maruškou Steklou chyběla další z Marušek, a to Málková.

Sálek byl docela slušně zaplněný, a to přesto, že chyběli Osečáci a dámský kroužek z Nymburka. Naopak v silném složení dorazila parta z obce Úmylovice, což je malá obec severně od Poděbrad. Byly pro vytvoření příjemného prostředí velkou posilou jak zpěvem, tak i na tanečním parketu.

Když jsme u toho tančení, tak si jistě lidé všimli, že při našich posledních vystoupeních není v našich řadách Fanda Novák s kytarou. Však jsme také, alespoň snad prozatím, museli vynechat jeho píseň Svařák. Na druhé straně je přínosem právě tanečnímu parketu. Je totiž dlouholetým členem skupiny country tanců a snaží se alespoň některé základní variace country naučit ostatní i při našich vystopeních. Konečně to můžete vidět i na vložené fotce. A daří se mu to. Škoda, že ten prostor pro tančení je v Semaforu tak malý.

Svým výrazným způsobem přispěl k tanečnímu reji i "Čára", který prováděl jednu tanečnici za druhou. Taneční veselí samozřejmě hned podpořila vedoucí Zpívánek Iva výběrem vhodných písniček, takže zazněla i populární "Šenkýřka" a další.

To už panovala v sálku výtečná nálada. Čas běžel jako splašený takže už byla jedenáctá večerní a vypadalo to, že snad tam budeme hrát až do rána. Nakonec však přece jenom zazněl "Večerníček pro dospělé" a rozešli jsme se do svých domovů.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Rádi vás přivítáme na dalším našich vystoupení, které se bude konat opět v sobotu, a to 22.10.2022 od 18:00 hodin v Semaforu.

Zpět na stránku Realizované akce.