ZPÍVÁNKY V PIVOVARU - 3.10.2022

Nymburská radnice pořádá každým rokem setkání pro seniory pod názvem RADNICE SENIORŮM. Tentokrát to vyšlo na 40.týden a hned na první den, pondělí 3.10.2022, dostaly Zpívánky nabídku od města, aby vystoupily v rámci prohlídky pivovaru, která byla spojená s venkovním posezením, kde se podávalo menší občerstvení. Toto pondělí byly naplánované tři akce: nejdříve od 10:30 to byla procházka historických míst Nymburka spojená s výkladem pana Jiřího Černého, potom následovala návštěva pivovaru s vystoupením Zpívánek a den končil besedou s hercem Igorem Barešem v Městské knihovně Nymburk.

Hrálo a zpívalo se ve stanu, takže byly trochu obavy,jestli už na venkovní posezení nebude zima. Takže jsem se oblékli trochu víc než bylo třeba. Ani o občerstvení nebyla nouze, protože cateringové auto zaparkovalo přímo u stanu.

Ačkoliv prohlídka začínala ve 14:00 teprve potom bylo na programu posezení s muzikou a občerstvením, tak členové Zpívánek dorazili s předstihem, aby byly připraveni na hudební produkci. Zpívánky obsadily západní průčelí stanu, ozvučily nástroje i mikrofony a na zkoušku zahrály několik písniček. Složení skupiny bylo v trochu okleštěné sestavě - Iva Misařová s mandolinou a klávesami, Míla Vaníček s baskytarou, Petr Kabeš s banjem, Michal Hrbáček kytara, Vlasta Dymáček bycí a harmočky a u mikrofonu obě zpěvačky Marušky (v červeném).

To už se začali trousit první účastníci akce. Nejdříve jednotlivci a malé skupiny, ale po skončení prohlídky byl rázem plný stan a dokonce stáli lidé i v jeho okolí.

Aby vystoupení bylo plynulé, tak se hrálo podle předem připraveného seznamu a pauzy mezi písničkami vyplňovala vedoucí Zpívánek Iva jednoduchým příběhem o tuláku a jeho putováním světem.

Po první sérii písniček vystoupili s krátkým pozdravem starosta Nymburka pan Mach, vedoucí kulturního střediska pan JUDr. Langr i večerní host herec Igor Bareš.

Seniorů se sešlo hodně, ani jsme je nepočítali. V průběhu vystoupení se občerstvovali výbornými grilovanými klobáskami a pivkem, které dostali od radnice.

Z jejich chování bylo patrno, že se jim naše muzika líbí a řada z nich si i známé písničky s námi zazpívala. Však také byly vybrány skladby známější. Především country, trampské písničky, ale i některé zpěvavé z pozdějších let. Modernější i vysloveně skladby pro tanec se sem nehodily.

Po 16.hodině začaly řady účastníků řídnout. Možná, aby ještě stihly besedu s hercem Igorem Barešem. Těsně před 18:00, kdy byl konec akce už tam bylo už jenom pár vytrvalců.

To už se zatáhla jinak prosluněná obloha a na plachtu stanu zabubnovalo i pár kapek. Rázem se také ochladilo, takže ještě zabalit nástroje a techniku a rozjeli jsme se spokojeně domů.

Fotodokumentace by mohla být bohatší, ale pro základní ilustraci podařeného odpoledne snad stačí jak fotky vložené do textu, tak i několik dalších, na které se můžete podívat na vloženém odkazu.

Nejen pro své stálé příznivce vystupují Zpívánky v sobotu 8.října 2022 od 18:00 hodin v sálku restaurace Semafor v Nymburce. Těšíme se na vás a doufáme, že se dostavíte v hojném počtu.

Zpět na stránku Realizované akce.