DALŠÍ TANEČNÍ VEČER - 24.9.2022

Podzim je tady nejen podle počasí, ale i podle kalendáře. Přestože v sobotu krásně svítilo sluníčko a bylo docela slušně teplo, tak už na venkovní hraní to nebylo. Jakmile se setmí, teplota jde prudce dolů, a tak raději do tepla. No, docela do tepla to nebylo, protože v Semaforu se zatím netopí, a tak přišla vhod nějaká mikina či vestička. To jen několik otužilců se tam "promenádovalo" v lehkém oblečení.

Muzikanti byli připravení na začátek včas, protože to již mají v Semaforu "namakané", ale lidé se tentokrát trousili a na začátku hraní to byla "přesilovka", protože bylo více muzikantů než příchozích diváků. Naštěstí se to v průběhu hraní výrazně změnilo, ale stejně nebyla návštěvnost nijak skvělá.

Když již byla řeč o muzikantech, tak nám tentokrát chyběla Blanka Plačková a její housličky. Blanka byla členkou volební komise a v čase, kdy měla podmalovávat muziku či dokonce hrát sóla, sčítala volební hlasy. No, nedalo se nic dělat. Písničky, kde hrají housličky prim jsme prostě vynechali či si v několika případech zahrál Vlasta Dymáček na haromoničky. Když je řeč o Vlastovi Dymáčkovi - tentokrát dorazil nejen s bubínkem, ale s celou soupravou bicích a bylo to znát. Pěkně tím pomáhá basákovi držet rytmus a dodává muzice i trochu jinou barvu.

Zpívánky tentokrát měly posilu v Petru Konrádovi, který hraje na kytaru a je jinak kmenovým hráčem skupiny "My (s) tři". Možná, že ho někteří z vás znají z předchozích hostování nebo z jiných vystoupení, a to buď jeho domovské kapely či hostování při dalších hudebních akci v Nymburce. S ohledem na početnost kádru Zpívánek a omezenému prostoru však musel "na stupínek" nad ostatní muzikanty. Nebylo to asi ideální řešení, ale alespoň byl mezi svými. Je na místě konstatovat, že jeho kamarádi tvořili podstatnou část publika.

V nadpisu se hovoří o dalším tanečním večeru, ale dlouho to na nějaké tančení nevypadalo. Situaci pomohlo, že mezi novými příchozími bylo i několik lidí z country taneční skupiny, kteří to pomohli rozhýbat. Nejdříve to byly jen dvě dvojice, ale později se přidali další. A to nejen ze sálku, ale přidali se tanečníci i z výčepu v čele se dvěma mladými dámami, které na parketu předváděly své taneční kreace. Je snad možné bez nadsázky říci, že poslední třetina večera skutečně byla ve znamení tance.

Možná, že ke "křepčení" na parketu přispěl i chlad, který tam byl. Snad se to v dalším průběhu zimního období zlepší alespoň tam trochu zatopí. Ten večer jsme si "přitápěli" jen pohybem sami a občas nějakým čajíčkem či něčím ostřejším.

V závěrečné části zazněly i některé z novějších písniček jako jsou "Jenisej", "Mašlička černá jako noc" a další. Z ohlasů bylo zřejmé, že se líbí, a tak je jistě uslyšite v některém dalším našim vystoupení.

Večer při muzice, tanci i přátelském povídání příjemně plynul a najednout bylo jedenáct a čas se naplnil. Na závěr ještě "Večerníček pro dospělé" a šlo se "do hajen".

K disposici je i několik fotek. Pár jich je přímo v textu a na ostatní se můžete podívat, protože jsou uloženy jak ke zhlédnutí, ale pro případné stažení na internetu, a to na uložišti Rajče . Úložiště se zobrazí po kliknutí na předchozí odkaz, který je modře zbarven. Najdete tam fotky nejen z tohoto večera, ale i předchozích vystoupení.

Zpívánky vystupují v rámci programu, který pořádá město Nymburk pro důchodce a jedná se o hraní v areálu místního pivovaru dne 3.října 2022 od 14hodin. Rádi vás tam uvidíme, ale budete se muset vhodně obléknout, protože se hraje venku pod stanem.

Zpět na stránku Realizované akce.