COUNTRY TANEČNÍ ŠKOLA - 10.9.2022

Přestože zatím panuje příjemné letní počasí, tak přece jen je tu konec léta. Přes den teplo, ale večer už se výrazně ochlazuje. Není divu, blíží se podzim. Když se k tomu přičte i prudké ochlazení, které přišlo odpoledne v důsledku studené fronty, která aspoň přinesla dlouho očekávaný déšť, tak jsme byli rádi, že jsme naplánovali hraní do sálku restaurace Semafor v Nymburce.

Možná, že se dá říci, že je naším domovským přístavem, kam rádi, a to nejen muzikanti, chodíme. Ten sálek je tak "akorát" pro nás i naše publikum, a když se k tomu přičte i vlídné přijetí a výborná obsluha, potom se není co divit.

Řada muzikantů přichází na místo hraní poměrně brzo před stanoveným začátkem. A není se co divit. Už byla řeč o spoustě techniky, která doprovází muziku a zpěv přes zesilovače a reproduktory. Tentokrát se k tomu přidaly i "stěhovácké" úkony, protože bylo třeba nejdříve trochu posunout kulečníkové stoly, které jsou v zadní části sálku tak, aby se vytvořilo místo pro muzikanty. K dokonalosti to však mělo daleko, protože se - i přes posunutí stolů - zmenšil prostor mezi stoly, kde se jinak tančí.

Při zahájení vystoupení byl pohled do sálku trochu triskní, protože hudebníků byl více než diváků. To se však rychle měnilo a v průběhu času zbylo v dolní části sálku jen pár volných židlí.

Když jsme u těch muzikantů, tak je na místě říci, že hodně chybělo banjo. Petr Kabeš totiž odjel na Slovač se vyhřát do termálních lázní i s celou rodinou. Z toho důvodu bylo třeba trochu "překopat" i program, protože hned v první desítce písniček byly některé, které bez banja nevyzní dobře. No, řekněte, jak zahrát třeba "Růže z Texasu" či "Zrádné banjo" bez hlavního nosného nástroje. No, Petra vidíme všichni rádi, ale vybrat jiné písničky není zas tak velký problém. Vždyť jich oficiálně zařazených máme v programu více než 180, a to ještě není řeč o těch, které jsme sice z programu vyřadili, ale není problém je zahrát.

Jak už napovídá nadpis, tak večer se nesl ve znamení tance. Sice to zpočátku tak nevypadalo, ale díky tomu, že se tu sešlo několik tanečníků z country taneční skupiny, tak byl podstatnou část večera malý taneční parket plný. Už byla řeč o tom, že prostor mezi stoly dole byl menší než obvykle, a tak tanečníci nelenili, a protože nahoře bylo prázdno, tak srazili stoly, které tam byly, ke stěně a vytvořili tím docela slušný prostor.

Nedříve to bylo dost živelné, protože na parketu byli nejen tanečníci z country tanců, ale i z publika. To se však brzo změnilo, protože se dirigentské funkce ujala Jiřinka Martincová a začala nově příchozí zaučovat do záklaních kroků a formací. Je třeba uznat, že byly vidět zásadní pokroky a v závěru večera už se na to "dalo koukat".

Nezůstalo jen u country tanců. Přišla osvědčená série tanečních písniček, kde vévodila "Šenkýřka" a "Sklípek", která zvedla ze židlí i další tanečníky, takže vytvořený prostor už byl malý a tančilo se i dole mezi stoly a židle byly rázem prázdné.

Možná, že by se hrálo a tančilo až do půlnoci, ale muzikanti ze sesterské formace "Vrzavá Susy" za sebou měli náročné vystoupení z předchozího večera v restaruci Žofín v Nymburce, a tak se končilo okolo půl jedenácte již obligátním "Večerníčkem pro dospělé".

I podle ohlasů z publika se jednalo o vydařený večer plný hudby a pohody.

Zpívánky se těší na další setkání. Bohužel zatím není určet termín dalšího hraní, takže sledujte náš web, abyste byli "v obraze".

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.