OSEČEK - 12.8.2022

Polovina prázdnin je za námi a dovolené jsou v plném proudu. Ku podivu se Zpívánky tentokrát sešly v plném obsazení.

Ve sledu vystoupení jsme byli pozvaní do hezkého prostředí malé hospůdky v chatové osadě Oseček nedaleko Velkého Oseka. Už jsme tu hráli několikrát, a tak to pro nás bylo jednodušší. Jednak už jsme znali cestu a především máme vyzkoušené usazení skupiny v prostoru venkovního posezení i další technické detaily. Však to také bylo znát v rychlosti přípravy před zahájením produkce. Snad poprvé se nám podařilo vše zprovoznit tak, že jsme mohli zahájit vystoupení ještě před stanoveným začátkem. A to i včetně nezbytné zvukové zkoušky.

Co se týče publika, tak tam byla již při našem dojezdu poměrně početná sešlost cyklistů, kteří mají hospůdku ve svém putování jako občerstvovací stanici, ale řada z nich tam při muzice poseděla před putování dalším. Větší část tvořili místní chataři, ale dorazila také silná skupina našich příznivců. Dá se říci, že mezi sedmou a desátou večerní tam bylo téměř plno. Přispělo k tomu i příjemné slunečné počasí.

Začalo se sérií známých country písniček, ale v průběhu večera se dostalo i na novější a nové písničky, které spíše inklinují k jiným hudebním stylům. Úplnou premiéru měl "Kalhotkový rokenrol" či krásná poetická písnička "Samozřejmosti", kde zejména ta druhá má velkou naději, že bude žádaná a bude se hrát častěji.

Dlouho se na provizorním tanečním parkteru nic nedělo. Změna nastala až po připomenutí svátku Alenek, kdy nastoupili první tanečníci v čele s oslavenkyní Alenkou Krejčovou. Později několikrát nastoupilo i improvizované taneční country seskupení, složené z našich příznivců, které ovládlo prostor. To už se přece jen posluchači trochu "rozparádili" a tančilo se jak ve dvojicích, tak při rychlejších písničkách i ve skupinách. Na stoly je však nevyhnala ani "Šenkýřka". Tak snad příště.

Přestože se méně tančilo než obvykle, tak odezva na vystoupení Zpívánek byla příznivá. Často se ozýval potlesk a bylo potěšující vidět, že se lidé hudbou baví a že produkci sledují.

Bylo už znát, že se blíží konec léta. Již krátce po půl deváté se začalo smrákat a po západu slunce se také začalo i ochlazovat. Nastal čas si obléci mikiny, svetry či jiné oděvní součástky. S podivem však skupinka lidí zůstala jen lehce oblečena a vydržela tak až do konce produkce.

Po desáté začaly řady lidí řídnout. Jednak byla již pokročilá doba a také k tomu asi přispělo stále větší chladno. Vydrželi jsme "na podiu" ještě hodinku, aby na závěr zazněl "Večerníček pro dospělé". Míla Vaníček, náš basák, notně písničku vylepšil vzdycháním v kritické momenty. Však také dostal velkou pochvalu.

Zbývalo ještě rychle sbalit "propriety" a rozjet se do svých domovů. Cestou jsme ještě stačili zhodnotit uplynulý večer a trochu si i jen tak popovídat, aby nám rychleji uběhl čas.

Pro lepší představu o proběhlém večeru se můžete podívat na několik dalších fotek.

Zpět na stránku Realizované akce.