RODINNÁ OSLAVA - 6.8..2022

V poměrně krátkém časovém úseku byly Zpívány pozvány do Viničné Lhoty na setkání rodiny Jirky Sýkory, kterého řada z vás zná jako hráče na lžice, takže se mu také říká Jirka Lžice. Byla to sešlost příbuzných jak Jirky, tak i jeho manželky. Sjeli se příbuzní z různých koutů Čech i Moravy. Většina se již znala, ale byli tam i lidé, kteří se viděli třeba i po dvaceti letech.

Setkání se uskutečnilo na dvoře rodinného domu syna Jirky, který je ve Viniční Lhotě. Tam nás při příjezdu už čekal párty stan s malým podiem a řadou stolů, kde již byla většina z pozvaných hostů i domácích.

Pořádající to asi mají dobré u sv. Petra, protože po noční bouřce se trochu ochladilo, ale na oblože svítilo sluníčko, které se jen občas schovalo za mráčky a bylo příjemné teplo. Zkrátka dobré počasí.

Po srdečném přivítání začalo vybalování a instalace zvukové techniky i nástrojů. Je až s podivem, co toho už je. Však se také na podium nakonec vešly je Iva Misařová se svými instrumenty, Blanka Plačková s housličkami a zpěvačka Maruška Steklá. Ostatní zaujali místa mimo podium. Asi nejvíce byla spokojená Maruška Steklá, která stála na vyvýšeném podiu a poprvé byla vyšší než Maruška Málková, která stála na trávníku, a tím pádem měly obě mikrofon téměř ve stejné úrovni úst. Když jsme u výčtu muzikantů, tak tam byli ještě Míla Vaníček s baskytarou, Michal Hrbáček a Jirka Steklý s kytarami a Vlastík Dymáček s bicími a harmoničkami.

Již od prvních písniček bylo zřejmé, že tu Zpívánky mají vděčné publikum. Jak to začalo příjemným přivítáním, tak to pokračovalo potleskem a hlasitými výkřiky vyjadřující podporu a pochvalu.

Vystoupení, jako obvykle, moderovala vedoucí Zpívánek. Pro toto vystoupení převzala scénář, který měl premiéru v Ovčárech. Každá písnička měla svůj slovní doprovod, který volně navazoval na putování tuláka po světě. Je to zajímavá myšlenka, která umožňuje reagovat na různé situace i písničky. Uvidíme, jak se to bude v budoucnu rozvíjet.

Ukazuje se, že částečný odklon od původního repertoáru, který byl založen prakticky na country a trampské muzice má svoje opodstatnění. A to zejména na akcích, kde jsou mladší ročníky, nebo milovníci rock end rollu či popu. To byl i případ Viniční Lhoty, kde právě tyto skladby přivedli na "taneční parket" většinu účastníků. Ten termín taneční parket je silně nadnešený, protože to byl jen trávník, který tanci tak moc nepřál.

Bylo o nás dobře postaráno. Na čepu byly Svijany, víno a nealkoholické nápoje. Občas nějaký ten "frťánek" tvrdého alkoholu. Ani hladem jsme netrpěli, protože bylo stále něco k "zobání". Ke kafíčku byly i výborné domácí koláče s tvarohem a borůvkami.

Po západu slunce se začalo postupně ochlazovat a po desáté už byla docela "kosa". Jak učinkující, tak i účastníci srazu se oblékali do světrů, mikin a jiných oděvních součástek.

Navzdory chladu se hrálo, zpívalo a tančilo dál. Všechno však má svůj konec. Na závěr ještě pár písniček na přání a zazněl "Večerníček pro dospělé" a byl konce vystoupení. To už byla skoro půlnoc.

Než se vše sbalilo a naložilo, tak to ještě chvilku trvalo, takže doma jsme byli až v neděli. Byla to vydařená akce, díky organizátorům, a to tím spíše, že při loučení vyslovili myšlenku dalšího setkání při nějaké příležitosti v budoucnu.

Fotogalerie na Rajčeti tentokráte není. Tak snad až příště.

Zpět na stránku Realizované akce.