VRZAVÉ ZPÍVÁNKY - 30.7.2022

Nelekejte se, není chyba v názvu, ale v sobotu v Ovčárech opravdu hrálo seskupení složené ze dvou hudebních skupin : Zpívánek a Vrzavé Suzy. Naše šéfka totiž dostala od starosty obce nabídku na "Country vystoupení", které se konalo v přístřešku, který byl součástí místní ubytovny. Před týdnem se tam konalo vystoupení skupiny ABBA revival, tak proč ne.

A teď k tomu názvu: obsazení skupiny bylo zčásti ze Zpívánek a zčásti z Vrzavé Suzy. Iva s Michalem hrají v obou skupinách, zrovna tak i basák Míla Vaníček. Bubeník Jirka Tuček je z Vrzavé Suzy, doplňovala je Blanka Plačková na housličky, Vlasta Dymáček na foukací harmoničky a obě Marušky zpěvačky.

Do Ovčár jsme dorazili třemi auty, která byla - kromě lidí - "narvaná" zvukovou technikou. Místo konání jsme našli poměrně snadno, trochu nás zaskočil avizovaný "přístřešek". Veliká hala, rozsáhlé podium.

Přestože jsme přijeli včas, práce s instalací bylo tolik, že jsme byli rádi, že jsme v avizovaných 19 hodin začali. Stejně se teprve trousili lidé a chvíli před tím přijelo auto s cateringem.

Iva si pro toto vystoupení připravila jiný sled písniček než jsme zvyklí, a teprve po začátku představení jsme si uvědomili proč. Možná, že má nyní o prázdninách trochu času navíc, nebo se jí stýská po škole, ale nejvěrohodnější vysvětlení je, že má v sobě spisovatelského ducha, který chce občas "vyvětrat". Iva si totiž vymyslela příběh tuláka, který se na své pouti dostává do různých situací. Sice se nakonec oběsí, ale prožije toho dost. A tímto příběhem "prošpikovala" uvádění jednotlivých písniček.

Naše vystoupení trochu ovlivnilo počasí. Projevilo se to jak na množství lidí, kteří se na nás přišli podívat, tak i na počtu country tanečníků, kteří nakonec dorazili v polovičním počtu a své vystoupení nemohli patřičně rozvinout. Milé pro nás bylo vytvoření skupinky místních ..náctiletých děvčat, které naše tanečnice zasvěcovaly do tanečních rejů. A také nás děvčata překvapila, že znala hodně našich písniček - prý z táborů - ktere si s námi zazpívala.

Čas ubíhal - ostatně jako vždy, když je zábava v plném proudu - a nastal čas odjezdu. Rozloučit se, sbalit "saky-paky", a hle - je tu neděle.

PS - pokud by vám Ovčáry nic neříkaly, tak berte na vědomí, že je to poměrně velká obec, která je téměř předměstím Kolína na jeho severním okraji. Někteří z vás vědí, že na jejich katastru je naše třetí největší automobilka. Vyrábí tu vozy značky Toyota a vlastní ji japonská firma.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.