NÁVRAT KE KOŘENŮM - 9.7.2022 U Stadionu

V termínovém kalendáři se nám objevilo "okénko", a tak jsme se rozhodli, že ho vyplníme hraním na zahrádce restaurace U Zimního stadionu v Nymburce. Až na ty hlučně projíždějící vlaky se nám tam líbí a zatím jsme tam měli vždy hojné a dobře naladěné obecenstvo.

Tentokrát však nepřálo počasí. Po krásných letních dnech nahlásili meteorologové špatnou předpověď: příchod studené fronty spojený s deštěm. Ještě v podvečer to vypadalo docela slušně a začali jsme doufat, že se "rosničkáři" spletli. Dokonce svítilo sluníčko, ale navečer se nebe zatáhlo temnými mraky a začalo pršet a také se prudce ochladilo.

Začali jsme uvažovat, co s tím naším hraním. U "zimáku" to je totiž venkovní posezení a nad masivními dřevěnými stoly jsou jen velké slunečníky, které ani nepokryjí celou plochu stolu s lavicemi. Za příznivého počasí stojí většina skupiny mimo stoly i se zvukovou technikou, ale to nepřicházelo vůbec v úvahu.

Krátce před šestou večerní, kdy mělo vystoupení Zpívánek začit, bylo na zahrádce jen pár lidí, kteří se choulili pod slunečníky. Počasí se trochu umoudřilo a dokonce přestalo pršet. Všude však bylo mokro a vlhko. Dokonce jsme začali i trochu uvažovat, že bychom se přestěhovali někam pod střechu. Ty úvahy však rázně utnula vedoucí Zpívánek Iva Misařová, která rozhodla, že se hrát bude, ale převážně jen akusticky. Jen basa, kde alternoval místo Míly Vaníčka Vlastík Dymáček musela jít přes kombíčko a malé kombo měla i mandolina Ivy. Všechny ostatní nástroje i zpěv byly bez mikrofonů a beden.

Nakonce jsme se - až na Blanku Plačkovou s housličkami - vešli pod jeden slunečník. Ani to nebyl problém. Jednak jsme se trochu natěsnali, ale hlavně jsme nebyli komplet. Zpěvačky byly jen dvě (Marušky Steklá a Málková), dvě kytary (Michal Hrbáček a Jirka Steklý), které později doplnil ještě Míla Vaníček. Nesmíme zapomenout na již zmíněnou Ivu Misařovou s mandolinou a Vlastu Dymáčka s baskytarou. Ten zaujal strategické místo za ostatními muzikanty a spokojeně se usadil na vlastní stoličku, kterou si sebou přivezl.

Přes nepříznivé počasí přišli i tentokrát především naši příznivci. Každý byl srdečně muzikanty přivítán, protože to byla od nich tak trochu oběť. Doma by jistě měli větší pohodlí, ale přece jenom přišli. Většinou Nymburáci, ale přijeli i z Lysé a z Prahy.

Vystoupení jsme začali písničkou "Co nevidět se sejdem", což byla dlouho úvodní písnička a hned potom následovaly staré a známé melodie jako např. "Parta z ranče Y", "Sedm žlutejch kamínků", "Ruty šuty Arizona", "Do rána toulám" ... Navodila se tím dobrá atmosféra, protože se k našemu hraní připojil i náš sbor složený z příznivců. Na vložené fotce je dobře vidět, jak jsou do zpěvu zabraní s pohledem ponořeným do zpěvníků.

Byl to takový návrat do počátku našeho hraní, kdy zesilovač měla skutečně jen baskytara, která by jinak nebyla slyšet. Řada z posluchačů si to dokonce pochvalovala, protože intenzita produkované muziky nebyla tak intenzivní a mohli se sami dobře slyšet. Trochu s nadsázkou se může říci, že to byl "návrat ke kořenům".

I na tanečky došlo. Jednak k tomu obecenstvo navedla vhodná muzika, ale také postupující chlad a tancem se přece jenom mohli trochu zahřát.

Byl to docela slušný výkon jak od muzikantů, tak i od ostatních přítomných, protože většina z nich zůstala až do konce. Produkce se protáhla do půl jedenácté a než muzika sbalila "svá fidlátka", tak bylo pomalu jednáct.

Zpívánky děkují těm, kteří překonali nepohodlí a vypravili se na naše vystoupení a věří, že příště bude počasí lepší a obecenstvo se dostaví ve větším počtu.

Nastávající víkend jsou Zpívánky v Harrachově, kde vedle menší turistiky budou hrát ve dvou hospodách. V pátek 18.7.2022 od 18:00 hodin v Pivovarské hospodě v areálu skláren a hned další den, v sobotu, to bude ve stejný čas v restauraci "U dvou kocourů". Pokud budete mít čas, náladu a případně si budete chtít udělat i nějakou menší tůru, tak se na nás přijďte podívat. V obou hospodách je velice příjemné prostředí a budete se tam cítit dobře.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.