ZIMNÍ STADION - 17.6.2022

I když se to nezdá, tak čas rychle utíká a Zpívánky mají další vystoupení. Tentokrát padl výběr na zahrádku restaurace U Stadionu. Pro nás to už je známé prostředí a tudíž jsme věděli "do čeho jdeme".

Začátek byl stanovený na 18:00, ale většina ozvučených muzikantů byla na místě s velkým časovým předstihem. I když už tu přípravu mají zmáknutou, stejně to vyžaduje velkou péči, aby vše hrálo tak, jak má.

V tu dobu byl prostor pod slunečníky ještě málo obsazen. Pár cyklistů, několik lidí, kteří přišli na pivko a hlavně tu byli lidé, kteří jsou na zimním stadionu ubytovaní. Krátce před šestou však začali přicházet naši příznivci. Jako první se objevili "Osečáci" Eva s Oldou a přivezli si sebou vítaného hosta - Marušku Křížovou, se kterou jsme se neviděli snad dva roky. Osvěčená parta našich "děvčat" tentokrát dorazila téměř kompletní a s Petrem Kabešem přijela z Lysé celá rodinná společnost v čele s Petrovou manželkou Janou. Prostor se rychle zaplňoval.

Před začátkem produkce ještě důkladná kontrola hlasitosti ozvučení. Nejdříve zpěvačky a poté hudební nástroje. To už vedoucí Zpívánek Iva Misařová zahájila produkcí sérií klasických country písniček. Jen namátkou "Rovnou", "Parta z ranče Y", "Do rána toulám" ... Šlo vesměs o dobře známé písničky, a tak řada lidí z publika si s námi s chutí zazpívala.

Už po prvních písničkách lákala Iva přítomné, aby svoji iniciativu předvedli na provizorním tanečním parketu. Ti však dost dlouho těmto výzvám odolávávali. Když ani opakované výzvy nepomáhaly, tak Iva vytáhla trumf: která z dam půjde tančit první, tak mu k tanci zapůjčí jako prémii basáka Zpívánek Mílu. Ku podivu to zabralo a mezi stoly se objevil dokonce pár tanečnic, které však nezůstaly dlouho samotné. Záhy se přidaly další taneční páry. Napětí bylo prolomeno, basák byl zachráněn a děvčata se s ním mohla alespoň nechat vyfotografovat. Vydatným posílení v tanci byla i přítomnost několika členů taneční country skupiny, kde i Zpívánky měly zastoupení v osobě Fandy Nováka.

Obvyklá režie ve sledu písniček je taková, že se nejdříve hrají písničky podle připraveného seznamu a později prokládané písničkami na přání. Tento večer však diváci přicházeli se svými přáními už při první sérii. Bylo příjemným poznáním, že s návrhy přicházeli nejen naši příznivci, ale také lidé, kteří na nás přišli poprvé. Bylo až s podivem, s jakými návrhy přicházeli. Většinou jsme vyhověli a za ty písničky, které nemáme ve svém repertoáru jsme vždy nabídli nějakou alternativu.

Prostředí zahrádky je dost specifické tím, že nedaleko vede silně frekventovaná železniční trať s mostem s železnou konstrukcí, a tak byla naše produkce občas narušena poměrně velkým hlukem. Někdy jsme i raději počkali, až vlaky projedou. O tom již zcela jistě byla zmínka v některém předchozím vyprávění, ale pro toto místo je to tak silný zážitek, že to stojí za zopakování. Však se také z řad zpěvaček při jednom průjezdu vlaku ozvala melodie "Jede, jede, mašinka ...". Na téma "vlak" je v country celá řada písniček jako např. "Vláček Wabash Canoon Ball" či "Vlak v 0,5", ale ty tento večer nezazněly. Tak snad příště.

Počasí nám tentokrát přálo. Byl příjemný letní večer, a tak většina lidí vydržela dlouho do noci jen v lehkém oblečení. Teprve když zapadlo sluníčko, tak se začaly objevovat svetry, mikiny ..

Po desáté však už začaly řady diváků řidnout, ale Zpívánky vydržely hrát až téměř do jedenácté. Potěšila nás nejen velká návštěva, ale také příjemná nálada, která tam vládla. Doufejme, že se to bude opakovat i při dalších vystoupeních.

A na konec tedy ještě oznámení - další vystoupení v Nymburce bude opět v pátek, ale po delší době na zahrádce restaurace "Žofín". Je to sice trochu stranou, ale pěší lávka je již delší dobu v provozu, takže věříme, že se opět dostavíte v hojném počtu.

Fotek je tentokrát poměrně dost, takže vedle těch, které jsou v textu najdete další na "Rajčeti" na vloženém odkazu.

Zpět na stránku Realizované akce.