ZAHRÁDKA U ZIMNÍHO STADIONU - 4.6.2022

Je začátek června a už několik dní je pěkné letní počasí. Měli jsme však obavy, zda vydrží i v sobotu večer, na kdy jsme si naplánovali další vystoupení. Předpověď - "nic moc". Dokonce vyhrožovali deštěm. To by se nám moc nelíbilo, protože jsme si pro tentokrát vybrali zahrádku restarace Zimní stadion v Nymburce. Sice tam mají plátěné deštníky, ale to je ochrana spíše před sluníčkem nebo pro ty, kteří se pod nimi v případě deště choulí. Pro Zpívánky a jeho ozvučující techniku by to však byl problém. Šli jsem do toho s tím, že čas ukáže, jak to opravdu bude.

Už při přípravě zvukové techniky byl prostor zahrádky slušně zaplněn. Neděláme si však iluze, že všichni přišli na naše vystoupení. Na zimním stadionu je ubytovna pro zahraniční dělníky, kteří si sem přišli "na pivko", řada lidí z domácích dorazila za stejným účelem, ale přece jen mezi nimi byli i naši příznivci.

Po nezbytné zvukové zkoušce Zpívánky začaly se svou produkcí muziky. Bylo fajn, že skupina byla v dobrém složení se všemi sólisty, takže si všichni mohli zahrát.. Však jsme toho také využili a Blanka Plačková na housličky, Iva Misařová na klávesy a mandoliny, Petr Kabeš na banjo a Jirka Steklý na flétnu a spolu s Vlastou Dymáčkem na harmoničky, zpestřili program.

Bylo znát, že zakrátko bude nejdelší den. Ještě krátce před devátou bylo krásně vidět a až potom zašlo sluníčko za obzor a začalo se stmívat. Je to konečně vidět i na fotodokumentaci. Mělo to své výhody v tom, že jsme krásně viděli do našich zpěvníků i na lidi v zahrádce, ale na druhé straně se dlouho nikdo nemohl odhodlat k tomu, aby vyrazil na tanečky.

Nakonec to "rozjel" Ludva - Slovák, který však už dlouhá léta žije v Čechách. Bydlí na jihu Čech. Pracuje u Elektrizace železnic jako montér a osud ho právě zavál do Nymburka. Muzika ho oslovila, kde znal slova, tak zpíval a byl první, který na provizorní taneční parket přivedl partnerku. Svůj dík Zpívánkám vyjádřil nejen slovně, ale také "rundou" pití pro kapelu.

Potom už bylo mezi stoly živo, ale že by tam byla nějaká velká tlačenice, tak to zase ne. Bylo však vidět, že je to baví a nás to potěšilo.

Prostředí tu je docela příjemné, ale má to svoje "mouchy". Jednak je docela blízko železničí trať s kovovým mostem přes Labe. Jde o silně frekventovanou spojku z Nymburka na Prahu přes Poříčany, takže jsme dokonce občas museli počkat až vlaky projedou, aby jejich hluk nerušil naši muziku. Druhou nevýhodou je to, že prakticky jediným místem, kde se mohou muzikanti "etablovat" je štěrkovokamenitý prostor v mírném svahu mimo vlastní posezení. V případě špatného počasí by se muselo silně improvizovat a stejně by nebyla záruka, že kapela nezmokne. Na druhou stranu jsme tu vždy měli slušnou návštěvu, takže to občas musíme risknout.

Pro tento večer to dopadlo dobře. Sice krátce sprchlo, ale poté se obloha vyčistila a mohli jsme v pohodě pokračovat ve svém vystoupení.

Po desáté začali řady přítomných řidnout a zůstali skutečně jen ti, kteří přišli na naše vystoupení, či ti, kteří sem přišli náhodně a naše muzika se jim líbila. To už se hrály předeším písničky na přání. Na závěr ještě zazněl "Večerníček pro dospělé" a šlo se "do hajan".

Skončil další příjemný večer a už se těšíme na další.

Z průběhu večera byly pořízeny fotky. Několik z nich je "posazeno" přímo do textu a další si můžete prohlédnout na webovém úložišti "Rajče" po kliknutí na tento odkaz.

Zpět na stránku Realizované akce.