NAROZENINY - 7.5.2022

Dlouhou řadu týdnů se připravovala v řadách Zpívánek velká akce. Blížil se totiž den kulatých narozenin naší vedoucí Ivy Misařové a členové skupiny chtěli takový slavný den řádně oslavit. Však bylo proč. Skupinu totiž založila a "vypiplala" oslavenkyně. První nesmělé "oťukávání" začalo zhruba před desíti lety, ale v roce 2014 se skupina doplnila o další muzikanty a zpěvačky. Zpočátku to spíše připomínalo hraní "u táboráku", ale později, především díky Ivě, dostalo hraní určitý řád a formu a začalo vystupování na veřejnosti, a to už pod názvem Zpívánky. Bylo tudíž logické, že narozeniny budou oslaveny na veřejnosti a jak jinak než na vystoupením Zpívánek. To krátce úvodem.

Oslavy probíhaly plně v režii Ivy. Za místo oslavy si vybrala restauraci Záložna, kterou najdete na náměstí v Nymburce. Aby se oslavám dodal i "správný šmrnc", tak byl vyhlášen záměr oslavit ho v duchu 60.let minulého století. Většina příchozích dam se tomu podřídila a některé módní kreace byly velice působivé. U mužské části to bylo trochu fádnější. Jsou přece jenom více konzervativní.

Bylo výborné, že již při zahájení akce byl sálek restaurace slušně zaplněný, takže Iva mohla zahájit vystoupení Zpívánek krátkým úvodním projevem, kdy přivítala hosty a zároveň je seznámila s programem večera.

Večer začala tradiční úvodní písnička "Co nevidět se sejdem", kterou přednesly posílené Zpívánky, když vedle téměř kompletních členů skupiny tu byly další dvoje housle v rukách Milana Galíka, jinak člena "Vrzavé Suzy" a Jirky Váni z " Pístecké duny". Když se k tomu připočtou housličky Blanky Plačkové, tak to bylo znát v melodické části písniček i v sólech.

Po úvodní sérii písniček začala oficiální část oslav - nejdříve přípitek, a potom kulturní vložka, kterou připravili členové Zpívánek. Nejdříve zpěv s vlastním textem na nápěvy třech písniček, poté předání vkusně ozdobené staré mandoliny a nakonec předání kytice růží. To vše doplněné krátkým poděkováním za práci a trpělivost, kterou Iva měla s budováním hudební skupiny.

Na členy Zpívánek potom navázali další gratulanti, kteří zahrnuli oslavenkyni dárky i kyticemi. A to nebylo všechno. Náš kytarista Fanda Novák s Jiřinkou Martincovou jsou aktivními členy skupiny country tanců a podačilo se mu je získat pro vystoupení. S velkým úspěchem zatančili několik sestav, aby se na závěr připojili ke gratulatům i přáním a dárkem.

Muzikantsky se dlouho hrálo podle připraveného seznamu, kde hlavní slovo měly posílené Zpívánky. V průběhu času však zazněly i písničky sesterské "Vrzavé Suzy" a v nich dvě rarity - čardáš, kde solo na housle hrál autor skladby Martin Galík a písnička Holubí dům, kterou zazpíval bubeník "Vrzavky" Jirka Tuček. Občas byla proložena živá muzika nahrávkami taneční muziky. Jednak si muzikanti mohli trochu odpočinout, ale hlavně se i oslavenkyně mohla sama věnovat tanci. Však toho přítomní mužští využili a Iva si na tančníky nemohla stěžovat.

Nebylo postaráno jen o nasycení kulturními požitky. Již od začátku byl průběžně doplňován studený i teplý bufet. K disposici byly jak studené, tak i teplé nápoje. Okolo deváté hodiny tak do výběru teplého bufetu přibylo pikantní vepřové (Šuej-ču-žou). A kdo měl chuť na sladké, tak měl možnost ochutnat výběrem z několik nádherných dortů. Nikdo si uritě nemohl stěžovat, že odešel z oslav hladový či žiznivý.

Většinu večera natáčel na video i foto profesionální fotograf, takže lze předpokládat bohatou a kvalitní obrazovou i zvukovou dokumentaci. Samozřejmě, že to chvilku bude trvat, ale bude snaha vás alespoň s částí seznámit na našich webovkách. Zatím si musíte vystačit s fotkami z vlastních zdrojů.

Po desáté řady hostů trochu prořídly, ale zbytek vydržel až do dalšího dne. Končilo se totiž až po půlnoci. Věříme, že se to líbilo nejen oslavenkyni, ale i všem přítomným. S ohledem na práci, kterou měli někteří muzikanti s demontáží ozvučení, se dostali do postelí jistě až po jedné.

Na závěr ještě poděkování od Ivy Misařové všem, kteří z různých důvodů nemohli přijít na oslavu a přesto poslali pozdrav či dokonce i dárky.

Zpět na stránku Realizované akce.