Pod Eliškou - 19.2.2022

Jaro pomalu "klepe na dveře". Na polovinu února je nezvyklé teplo, ale občas nepříjemně fouká a často prší. Jen Bůh ví, zda ještě přijde zima tak, jak ji známe z dětství - sníh, mráz a zimní radovánky. Zatím je to spíše jen ve vyšších polohách a ani v českých horách nic moc.

Ten večer, kdy jsme hráli v restauraci "Pod Eliškou" bylo odpoledne velice nepříjemné počasí a leckdo ještě v podvečer mohl pěkně profouknout a zmoknout. Naštěstí se počasí umodřilo a i pěší a kolaři dojeli na akci bez problémů.

Sestava Zpívánek byla ten večer silně okleštěná, protože scházeli Petr Kabeš s banjem, Fanda Novák s kytarou a Pavel Novák s ukulelem a ze zpěvaček Milka Jelínková. Sice to mělo vliv na některé písničky, protože to banjo je v některých hodně důležité, ale jádro Zpívánek okolo Ivy Misařové, která střídala mandoliny, klávesy i kazoo, byskytary v rukou Míli Vaníčka a housliček Blanky Plačkové tu bylo. A pěvecké trio Marušek Málkové a Steklé a Růženky Masopustové.

Zpočátku to vypadalo, že budeme hrát pro malou skupinku místních, protože většina našich příznivců byla předchozí večer na vystoupení sesterské skupiny "Vrzavá Suzy", ale nakonec se sešlo publikum, které obsadilo větší část restaurace.

Začali jsme s menším zpožděním, protože chyběly nějaké kabely, ale o to jsme potom hráli déle. K tomu se však ještě dostaneme později.

Po delší době jsme zahájili naší znělkou "Co nevidět se sejdem", abychom pokračovali v tradiční režii - nejdříve písničky v připraveném pořadí a v druhé polovině večera především na přání a podle nálady.

S ohledem na absenci banja muselo dojít k částečné redukci ve výběru z našeho zpěvníku, ale máme již tak bohatý sborník písniček, které hrajeme, že to nevadilo. Jen se zvýšily nároky na zbývající sólisty, ale je třeba konstatovat, že to zvládli bez problémů. Velkou porci minut dostal se svoji kytarou i Michal Hrbáček, který to zvládl bez chybičky.

Program večera byl již téměř za polovinou a stále se neobjevovali (ke stále většímu znepokojení vedoucí Zpívánek Ivy Misařové) na parketě tanečníci. Ti dlouho váhali, ale jakmile to "prolomil" první pár, tak se přidávaly další a je možné říci, že se potom tančilo na téměř každou písničku.

Bylo pro nás příjemné se dívat, jak se dovedou lidé s námi bavit. Však to je také jeden z cílů našeho snažení - podělit se s nimi o zážitky z dobré muziky.

Čas ubíhal "jako splašený". Již dávno nestačil výběr předem dohodnutých písniček. Dál Zpívánky hrály podle přání publika nebo podle momentální situace v prostorách restaurace.

Část lidí odešla okolo desáté, ale zbylo jich ještě dost, které přitahoval taneční parket. Nakonec se skončilo těsně před jedenáctou. Pro některé to bylo jednoduché - rozloučit se a co nejrychleji domů, do postele. Pro ozvučené muzikanty to je vždycky složitější. Demontovat ozvučené sestavy, zabalit, naložit a teprve potom domů. Ti se dostali do postele jistě až před půlnocí.

Byl to příjemný večer a těšíme se na další. Doufáme, že přijdete opět v hojném počtu. Tentokrát to bude v pátek 4.3.2022 v sálku restaurace Semafor v Nymburce.

A jako vždy nakonce pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.