ZPÍVÁNKOVÝ VALENTÝN - 12.2.2022

Velká osvětlená okna restaurace "Záložna" v Nymburce lákala kolemdoucí k návštěvě. Pro příznivce hudební skupiny Zpívánky - a nejen pro ně - byla připravena na sobotní večer akce věnovaná svátku všech zamilovaných - svatému Valentýnu. Akce byla avizována na Zpívánkovém webu již několik týdnů předem s cílem, aby se dostala včas do podvědomí lidí a mohli si pro ní udělat v kalendáři čas.

Ten den město pořádalo pro děti a dospělé Masopust. Ráno maškarní průvod a odpoledne další akce. Masopust měl končit okolo páté odpolední, a tak jsme trochu doufali, že by to někdo mohl spojit s návštěvou našeho večera. Možná, že se tak i stalo, protože již půl hodiny před plánovaným začátkem byl sál restaurace velice slušně zaplněn a vedle známých tváří tam byli i lidé, kteří obvykle na naše akce nechodí.

Návštěvníky večera přivítal jasně osvícený a vyzdobený sál, kde muzika zabrala vzdálenější zadní stranu a před ní byl malý taneční parket. Jak se později ukázalo, byl tak malý, že nestačil počtu tanečníků a ti potom tančili i na dalších jen trochu volných místech.

V pozvánce na tento večer bylo také uvedeno, že by organizátoři přivítali malé společenské oblečení a také to, že v rámci večera bude předtančení. Řada lidí skutečně přišla ve společenském, i když ne v takovém počtu, jako na Silvestra či při některých jiných starších akcích. A předtančení? I to se uskutečnilo, ale v trochu jiné režii, než jsme předpokládali. Obvykle se totiž předtančením večer začíná, ale s ohledem na časové zaneprázdnění jednoho z členů taneční skupiny to byla spíše taneční vložka. Čtyři páry pak zatančily několik sérií country tanců v průběhu večera a setkaly se s velkým úspěchem.

Skupina Zpívánky byla po delší době téměř kompletní, protože dojel i Pavel Novák z Plně a muzikanty doplnili ještě dva hosté - na bicí a harmoničky Vlasta Dymáček a na housličky Roman Stehlík. Scházela pouze zpěvačka Milka Jelínková, kterou tímto velice zdravíme a přejeme brzký návrat.

Po zkušenostech z předcházejících vystoupení byli muzikanti, kteří si nastavují ozvučení byli na místě s dostatečných časovým předstihem, takže se začalo skutečně od šesté večerní hrát. Na večer byl připraven seznam písniček, a tak nic nebránilo, aby průběh večera plynule běžel.

Taneční parket byl po zahájení akce prázdný snad dvě či tři písničky. Jinak byl v průběhu večera stále plný. Máme v řadách našich příznivců známé tanečníky, ale tento večer byla velkou posilou již zmíněná skupina country tanců, která byla aktivní nejen tehdy, když zazněla country muzika, ale i při dalších tancích. Jsou to totiž lidé, kteří tanec mají rádi a chodí nejen na kurzy country tanců, ale i na normální taneční pro pokročilé. Je třeba přiznat, že na ně byl hezký pohled. Samozřejmě, že nejen na ně. I mezi ostaními jsou výborní tanečníci. Však to na našich akcích také předvádějí.

Tančilo se nejen při muzice Zpívánek, ale do průběhu večera byly vloženy i bloky nahrávek taneční hudby, takže se k tanečnímu reji mohli připojit i členové Zpívánek.

Ručička hodin "přehoupla" jedenáctou, ale v sálku restaurce bylo stále plno a parket byl zaplněn tanečníky. Pomalu to vypadalo, že se snad bude hrát do rána, ale všechno má svůj konec. Takže několik písniček na závěr a po půl dvanácté se skončilo.

Venku bylo již "pusto prázdno" a chladno. A tak raději co nejrychleji domů, do postýlky ...

Byl to vydařený večer a je tu pozvánka na další vystoupení, které se uskuteční v sobotu 19.2.2022 v restauraci "Pod Eliškou" se začátkem v 18:00 hodin.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.