VÁNOČNÍ ZPÍVÁNKY - 17.12.2021

Čas "běží jako splašený" a rok 2021 se blíží ke svému konci. Pro Zpívánky to znamenalo v prosinci uskutečnit tři akce - Mikulášké hraní, Vánoce se Zpívánkami a Silvestra.

Mikulášská se povedla a naší snahou bylo udržet laťku hodně vysoko, a tak bylo přípravám na Vánoční Zpívánky věnována velká pozornost. Oprášili jsme Zpěvník koled a doplnili o novou písničku "Bílý slon". Děvčata připravila barevné vánoční čepice s bambulemi, rozvinula se diskuze zda prskavky či ne ... Zkrátka, pro zdar večera Zpívánky udělaly vše, co bylo v jejích silách.

Že se vše nepodařilo, bylo vidět již při příchodu do útulného sálku restaurace Semafor. Sníh poletoval jen v podobě sněhových vloček s pomocí projektoru na stropu. Venku panovala vlezlá zima s teplotou těsně nad nulou. Jinak tu nechyběl svátečně ozdobený vánoční stromeček a i nějaké vánoční pečivo.

I na drobné dárky došlo - vánoční perníčky, zvonečky a další drobnosti. Již před začátkem hraní se tu vytvořilo příjemné prostředí.

Muzikantská sekce byla posílena o další housle, kterým vládl výborný Jirka Váňa a krátce po začátku přijela z Prahy další posila - a to s harmoničkami - Tony Krejčí.

Po první sérii písniček z našeho běžného repertoáru došlo na vánoční koledy. Všichni členové Zpívánek si ozdobyli hlavy čepičkami a jako první vánoční písnička zazněla nová - "Bílý slon", a to včetně taneční choreografie dvou našich zpěvaček - Marušky Málkové a Růženky Masopustové. Poté zazněla série klasických vánočních koled jako například "Nesem vám noviny", "Půjdem spolu do Betléma", ale i novějších - "Veselé vánoce", "Purpura". Celá série byla ukončena klasikou - "Narodil se Kristus Pán". Ještě krátce ke koledě "Půjdem spolu do Betléma". Zpívánky využily toho, že mají ve svých řadách všechny vzpomínané nástroje s vyjimkou dud, a tak ty výzvy k hraní na konkrétní nástroj byly adresné. Blanka Plačková housličky, Jirka Steký flétnička, Míla Vaníček basa. Jen místo dud zazněly klávesy v podání Ivy Misařové.

Osobité bylo vystoupení Jirky Čeňovského, který zazpíval moderní koledu od Vlasty Rédla za jemného doprovodu housliček Jirky Váni.

K nespokojenosti vedoucí Zpívánek Ivy Misařové dlouho na taneční parket nikdo nešel. Jednou z příčin asi byla i neúčast výborných tanečníků manželů Němečkových z Lysé nebo vášnivého tanečníka "Čáry". Vše se změnilo při sérii rychlejších písniček, kdy signál k tanci daly naše věrné návštěvnice, na kterých je vidět, jak je to baví. Prostor mezi stoly byl rázem plný. Zpívánky tomu samozřejmě přizpůsobily i skladbu písniček, a tak zazněla i "Šenkýřka". K dokonalosti chyběl snad jen "Svařák", ale hlavní aktér tohoto songu a předzpěvák Fanda Novák polehával doma s nachlazením.

V závěru večera padaly z publika návrhy na další a další písničky, takže to by se snad mohlo hrát až do rána. To však už bylo okolo desáté večerní. Obsluha zhasla ve výčepu a zamkla vstupní dveře. Jasný signál, že se musí končit. Takže ještě krátká série ukončená "Večerníčkem pro dospělé" a šlo se "do hajan".

Další a poslední akcí Zpívánek v letošním roce je Silvestr. Podle vyjádření nastupující vlády nouzový stav nebude prodloužen. Ve svém důsledku to pro nás znamená, že skončí 22. hodina jako závěrečná a Silvestr může proběhnout podle běžných zvyklostí. Tudíž přehodněte své názory a přijďte si s námi zazpívat, zatančit si a prožít poslední den v roce v příjemné společnosti.

Blíže k Silvestru je v následující informaci. Důležitou skutečností je, že jsou ještě k dispozici vstupenky. Zájemci se mohou ohlásit u vedoucí Zpívánek Ivy Misařové na telefon 773 514 349 nebo Marušky Málkové - telefon 606 875 208.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.