TÉMĚŘ "PŘESILOVKA" - 26.11.2021

Coronavirus prudce zvedá počty nakažených, a tak vláda přijala další opatření, které mimo jiné omezuje pohyb lidí a uzavírá restaurace úderem desáté večerní. Chvilku jsme i uvažovali, zda plánovanou akci nezrušíme, ale nakonec jsme si řekli, že si v nejhorším případě "uděláme veřejnou zkoušku".

Když se k tomu přidá nevlídné podzimní počasí, kdy teplota klesala k nule a padal déšť se sněhem, tak jsme si nedělali velké iluze o návštěvě. Dokonce se málem zavedla tipovací soutěž s nejlepším odhadem pro příchozí.

Ještě krátce před zahájením naší produkce byl pohled do sálku neradostný. Pouhý jeden človíček. Potom však přece jen začali přicházet další. Každý z nich byl bouřlivě přivítán a nakonec se jejich počet téměř shodoval s počtem přítomných členů Zpívánek. Když se však k tomu připočítá i osazenstvo výčepu, tak to nakonec návštěvníci přece jenom vyhráli. Možná, že mohou zaznít výhrady, že se hosté od výčepu do celkového počtu nemohou počítat, ale mýlí se, protože se řada z nich zapojila i do tanečních rejů.

Řady Zpívánek byly trochu prořídlé, protože scházeli oba Novákové - Fanda i Pavel. K tomu je třeba ještě připočítat absenci Petra Kabeše a jeho banja. A právě jeho banjo a hlas vedly nakonec k tomu, že řada písniček zazněla bez banjového sóla a některé písničky jsme vůbec nezařadili do programu. Aby výčet byl kompletní, tak chyběla ještě zpěvačka Milka Jelínková. Tam ta "díra" však nebyla tak veliká, protože se k našim "pěnicím" přidala Šárka Hrubešová. Zpívánková sestava byla ještě posílena o Vlastu Dymáčka, jeho bicí a foukací harmoničky.

Písničky "pěkně šlapaly" a právě Vlasty a jeho haromiček jsme hned využili a zahráli "Jižní vlak", kde má harmonička krásná dlouhá sóla. Když jsme u těch sól, tak je na místě pochválit naši houslistku Blanku Plačkovou, která nádherně "vystřihla" "Zázračný housle".

I v menším počtu návštěníků je možné najít určitá pozitiva. Toho večera to byl velice příjemný vztah mezi diváky a návštěvníky. Hosté reagovali velice vděčně na vybíraný repertoár a naopak Zpívánky vycházely vstřícně na vyslovená (a někdy i nevyslovená) přání na konkrétní písničky.

Když jsme u toho aktivního přístupu diváků, tak je na místě konstatovat, že i na ty tanečky došlo a zajímavý pohled byl na skupinový tanec dam od výčepu, které svedla rytmická muzika.

Jak se stává pomalu tradicí, tak i tento večer zazněla jedna nová písnička - "Černý brejle" a měla docela úspěch.

Až v průběhu večera jsme zjišťovali, zda obsluha hospodu skutečně v deset zavře. Nejen proto, abychom si zpřesnili náš časový prostor pro hraní, ale byl mezi námi i návštěvník z Lysé, a tomu odjíždějí vlaky vždy 6 minut po celé hodině. Aby tam nečekal zbytečně téměř hodinu, tak se musel před desátou rozloučit a spěchat na vlak.

Ve snaze předejít problémům se v deset hodin hospoda opravdu zavřela a návštěvníci ji opouštěli vždy ve skupinách. Pro nás to znamenalo skutečně v těch deset skončit, a to trochu netradičně "Večerníčkem pro dospělé", který si s chutí většina zbývajících zazpívala.

Venku nás čekala chladná noc. Přestalo pršet, ale na některých autech byla vidět tenkou vrstvičku sněhu. Dala se očekávat chladná noc.

Pokud se nestane něco mimořádného, tak další akcí bude hraní opět v Semaforu v pátek 10.12.2021 již od 18:00 hodin. Bude to tak trochu "závěrečná" k předchozímu svátku svatého Mikuláše

Na další fotky se nepodíváte, protože fotícím scházeli inspirující motivy a fotit jen proto, aby bylo více obrázků, nemá cenu. Tak snad příště.

Zpět na stránku Realizované akce.