POD ELIŠKOU - 13.11.2021

Prostory naší už skoro "domovské" restaurace "Semafor" byly rezervovány pro nějakou rodinnou akci a tak jsme museli hledat pro naše hraní jiný vhodný prostor. Výběr v Nymburce je již velice jednoduchý, může to být jen zálabský "Žofín" nebo na městské straně restaurace "Pod Eliškou". I s ohledem na stále neprůchozí novou lávku přes Labe dostala přednost "Eliška".

Ani nám změna nevadila. Jednak není od věci občas změnit místo hraní, a také její provozovatel nás tam rád vidí. Takže nebylo co řešit.

Už jsme tam hráli tolikrát, že už je nám celkem jasno, jak se jednotliví členové Zpívánek se svými nástroji umístí, kam přijdou zpěvačky .. Tentokrát to také bylo trochu jednodušší, protože nám chyběli Fanda a Pavel Novákové (kytara a ukulele) a Vlasta Dymáček (bicí)


 • Při výběru písniček bylo důležité, že byly k disposici všechny hudební nástroje, které hrají sóla (mandolina, klávesy, housle, banjo, flétnička i harmoničky), takže písničky vyzněly v plném aranžmá. Zejména vedoucí Zpívánek Iva Misařová měla prostor, protože si udělala radost a pořídila si nové klávesy, které nyní může uplatnit všude, kde jen je to trochu možné.

  Sálek restaurace byl slušně zaplněný, ale přece jenom bylo znát, že řada lidí asi začíná zvažovat, zda na akce, kde je více lidí, půjde.Chyběli v něm i lidé, kteří jinak chodí naprosto pravidelně. Bylo to znát i na atmosféře večera, protože jsme postrádali zpěváckou podporu od našich příznivců. Tím však není možné říci, že nás lidé špatně přijali, protože téměř každá přednesená písnička se potkala s potleskem. I na tanečky došlo, i když v podstatně menší míře než jindy.

  Venku byl nepříjemný podzimní večer, ale uvnitř panovala příjemná atmosféra. Písničky "šly" jedna za druhou. Většinu večera to bylo podle připraveného scénáře, ale ke konci to byl již především výběr. Jednak od přítomných v sále, ale také podle návrhů samotných členů Zpívánek.

  S postupem času se začaly prostory restaurace vyprazdňovat, což také byl i signál pro Zpívánky, že je čas končit. Však také bylo už hodně hodin. Takže ještě jedna písnička na závěr, rozloučení se s návštěvníky, zabalit a domů.

  Skončila jedna akce a už se těšíme na další. Jen doufejme, že se situace tak nezhorší, že by došlo k zásadnímu omezení i společenského života.

  Zpět na stránku Realizované akce.

 •