SEMAFOR - 6.11.2021

Je začátek listopadu a venku panuje nepříjemné vlezlé chladno. Když se k tomu přidá ještě změna času, tak v šest hodin večer je už tma "jako v pytli". Okna restaurace "Semafor" v Nymburce proto svítily do noci jako majáky. Ale na rozdíl od těch skutečných tady spíše lákaly návštěvníky k posezení a příjmemně strávenému večeru. Dnes tu také byl o jeden důvod více, aby lidé přišli - hrály tady Zpívánky.

Bylo příjemným překvapenm, že daleko před začátkem hraní, které bylo plánováno na 18:00 hodinu, již tu bylo poměrně dost lidí. Dokonce již od začátku akce bylo více návštěvníků než členů skupiny Zpívánky a to je co říci, protože je nás "hafo". Přišly nejen naše nejdříve narozené seniorky, ale z léčení v nedaleké Toušeni dorazili i Eva s Oldou, kteří jsou jinak z Velkého Oseku. Když jsme u těch přespolních, tak je vhodné se ještě zmínit o manželích Krejčí z Prahy i dalším manželském páru ... z Lysé. Samozřejmě dík i ostatním, kteří ten večer přišli.

Ale zpět k průběhu večera - i s ohledem na počet členů Zpívánek se dá předpokládat, že téměř vždy někdo chybní. Tentokráte to byl Petr Kabeš a jeho banjo, Vlastík Dymáček (bicí a harmoničky) a Pavel Novák (ukulele). Nebyl to však žádný velký problém. Musela se vynechat některá sóla a "nešli" jsme do písniček, kde banjo má hlavní slovo.

K plánovanému začátku byly i nazvučené nástroje a hlavně muzikanti připravení. Ještě "Sedum žlutejch kamínků" jako zkouška hlasitosti a už zazněna úvodní "Co nevidět se sejdem".

Proti jiným večerům poměrně brzo se odešlo od předem připravených bloků a hrálo se na přání z publika nebo podle výběru členů skupiny. Zazněli i písničky, které jsme již delší dobu nehráli. Jen namátkou "Sedum španělských andělů" či "Já v poslední době".

Lidé v sále i přilehlém výčepu se dostávali postupně do nálady a v druhé polovině večera se nejen zpívalo, ale i tančilo. Jak dole mezi stoly, tak i na malém parketu ve zvýšeném přízemí. Přispěly k tomu i dlouhé série písniček vhodných k tanci. Vedle rychlých typu "Zrcadlo", "Jolene" či "Hospoda kdesi v Anglii" to byly i "ploužáčky", kde na parket tančíci přilákalo "Vyznání" či "Blázen žárlí".

Jen vedoucí Zpívánek Iva Misařová byla trochu zklamaná, protože "Šenkýřka" tentokráte nezlákala nikoho z tančících, aby svoje kreace předvedl na stole. Tak snad příště.

Stává se již téměř pravidlem, že se průběh večera pěkně "natahuje". I tentokráte se končilo po jedenácté hodině večerní, kdy zazněl závěrečný "Večerníček pro dospělé" a šlo se domů.

I když to přímo s muzikou nesouvisí, je dobré si připomenout výbornou obsluhu. V jednom člověku zvládnout výčep i obsluhu pro dvě místnosti je výkon hodný obdivu. Přitom pohoda a klídek. Žádný nemusel čekat dlouho na pivko či splnění jiného přání.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo. Těch fotek tentokráte není moc, ale pro dokreslení atmosféry večera by to mělo stačit.

Zpět na stránku Realizované akce.