SEMAFOR - 2.10.2021

Normálně začínáme nejpozději v 18:30 hodin, ale tentokrát to bylo až od 19hodin. Mělo to svoji příčinu - prostřední syn vedoucí Zpívánek Ivy Misařové Aleš pořádal ten večer slavnostní křest své nové básnické sbírky a tam maminka nesměla chybět. Iva a Michal tedy navezli nástroje a zvukovou techniku do Semaforu předem, aby stihli vlastní křest, ale aby mohli být již na sedmou v Semaforu.

V pohodě stihli plánovaný začátek a hned Iva "uvedla" Zpívánky do aktivity a zaznělo "Co nevidět se sejdem". V průběhu písničky ještě zkontroloval Vlasta Dymáček - jinak hráč na bicí a foukací harmoničky - vyváženost zvuku. Jen významným pohybem rukou naznačil, že je vše v pořádku, a tak hned následovala první série písniček.

Z plného muzikantského obsazení chyběli Fanda Novák a Petr Kabeš, jehož benžo je v některých písničkách téměř nenahraditelné.

Zpočátku to byla "přesilovka", protože členů Zpívánek bylo více než ostatních lidí v sálku, ale v průběhu času se to "přehouplo" na stranu posluchačů. Zvláště srdečně jsme mezi nimi přivítali Vlastu Němečka s manželkou. Vlastík se objevil mezi námi po delší době způsobené úrazem. A to ještě chyběl spolek našich věrných příznivkyň , které jinak obsadí celý stůl.

Nejen vizuelně dominovali ve Zpívánkách naše zpěvačky. Sešly se v plném počtu a dokonce přišly ve stylových tričkách s nápisem "Pěnice". Konečně, je to vidět i na vložené fotce.

Nálada vygradovala krátce před desátou, kdy Zpívánky začaly hrát rockové a popové písničky. Rázem se k tančícím dvojicím v sále, kde dominoval neúnavný tanečník Mirek "Čára", přidaly další páry i hostů, kteří seděli v lokále. To "byla voda na mlýn" pro Ivu, která hned začala přidávat další a další vhodné písničky a rázem byl prostor mezi stoly plný a tančilo se i na miniparketu ve zvýšeném přísálí.

Právě příchod lidí z lokálu potvrdil, že i když tam přicházejí i z jiných důvodů než si poslechnout naši muziku, že ji vnímají a reagují na ní, když se hrají písničky "podle jejich gusta".

Začaly se i hrnout přání na písničky. Většinu z nich jsme jim i zahráli, jen občas se vyskytl požadavek, který byl úplně mimo náš repertoár.

Potvrdilo se, že náš běžný výběr písniček má i své posluchače, které si hýčkáme a vytváříme pro ně takové podmínky, aby si je s námi mohli i zazpívat. Řada dalších však preferuje jinou muziku, muziku, která spíše inklinuje k popíku a rocku. Při hledání nových písniček k tomu budeme muset přihlédnout, abychom byli schopni reagovat na skladbu publika.

Opětovně se potvrdilo, že sálek restaurace Semafor je pro naše vystoupení téměř ideální.I s tím menším prostorem, kde se dá tančit si lidé poradí. A nejde jen o prostor, ale jak výčepní, tak i číšnice jsou velice vstřícní a nikdo nemůže naříkat, že má před sebou dlouho prázdnou sklenici.

Vystoupení se notně protáhlo hluboko k půlnoci. To už řada návštěvníku "šla do hajan", ale zbývající by nás snad i utahali. Nakonec musela Iva rázně rozhodnout, že končíme. Ani už nezazněla jinak naše tradiční "Sbohem lásko". To si necháme na příště.

Byl to příjemný večer a už se těšíme na další.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.