ŽOFÍN - 27.8.2021

Byl chladný a deštivý podvečer. Vůbec to nevypadalo jako konec školních prázdnin, kdy je obvykle ještě pěkné počasí. Na hraní na zahrádce u restaurace Žofín to nevypadalo ani náhodou. Však také hned první příchozí muzikanti namířili přímo do vnitřnch prostor.

Z toho, že venku panovalo špatné počasí i to, že Žofín je na druhém břehu Labe, se dalo předpokládat, že to tentokrát s návštěvou asi nebude nejlepší. Přesto začátek byl téměř šokující, protože vedle "štamgastů", kteří byli v lokále, tam byl jeden člověk, který sice není členem Zpívánek, ale je možno konstatovat, že ke Zpívánkám neodmyslně patří.

Tak jsme si řekli, že to bude taková formálnější zkouška a snad se v průběhu hraní dostaví další.

"Zadrátovaní muzikanti" závislí na "bedýnkách" byli tentokrát připraveni včas, a tak se téměř úderem šesté večerní začalo, a jak jinak než písničkou "Co nevidět se sejdem". Písnička je již delší dobou úvodní při našich vystoupeních. Tentokrát jsme to hráli se vzpomínkou na vystoupení Jitky Vrbové, která ji zpívala minulý týden na "Country sletu" v Pístech. Je to již dáma "v letech", ale hlas má stále úžasný.

Naše přání účasti dalších posluchačů se nakonec vyplnilo. Lidé byli nejen v sálku, kde jsme hráli, ale větší společnost byla i v přilehlé místnosti. Příjemným zjištěním bylo, že se jednalo o aktivní návštěvníky. Řada z nich si s námi s chutí zazpívala a dokonce i na ty tanečky došlo. I když to žádné velké taneční reje nebyly.

Vzniklo příjemné prostředí, kde se nám dobře muzicírovalo, a to tím spíše, že se často ozývaly pochvalné hlasy i potlesk.

Čas ubíhal "jako splašený", takže jsme se ani nenadáli a byla už necelá hodina před půlnocí. Zahrála se poslední série písniček, zaznělo "Sbohem lásko" a šlo se "do hajan" s pocitem dobře odvedené práce.

A ještě několik dalších fotek z podařeného večera. Zde se vám otevře odkaz na Rajče , kde jsou umístěny.

PS - Soubor Zpívánek stále roste. Tento večer už nás bylo 14, a to ještě scházel jeden muzikant a jedna zpěvačka. Jestli to tak půjde dál, tak budeme pomalu jak soubor Alexandrovců a žádná hospoda v Nymburce a širokém okolí nám nebude stačit. Už nyní je to "na hraně" a v malých vnitřních prostorách je to v takovém počtu a s ozvučením už asi za ní.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.