ZPÍVÁNKOVÝ DOUBLE - 16. a 17.7.2021

S ohledem na dlouhou coronavirovou pauzu se stále těšíme na možnost, že se s vámi uvidíme a pobavíme se při muzice. Tím, že jsme nevěděli, kdy zákazy skončí jsme ani nemohli připravit slušný plán našich vystoupení a hrajeme stále trochu podle toho, jak se vyskytnou konkrétní možnosti.

Po posledním hraní jsme se dohodli s restaurací na zimním stadionu v Nymburce, že tam zahrajeme v pátek 16.7.2021, ale ještě v průběhu týdne se objevila možnost hrát ještě i v sobotu 17.7.2021, a to v restauraci Žofín. Ani jsme moc neváhali a možnost jsme využili. Zopakoval se tak scénář z konce minulého měsíce, kdy jsme hráli obdobně v pátek a v sobotu (Kouty a Nymburk).

HRANÍ NA ZIMNÍM STADIONU V NYMBURCE - 16.7.2021

Zpívánkové vystoupení se uskutečnilo pod slunečníky venkovní zahrádky restaurace. Je to příjemné prostředí, skryté v zelení vysokých stromů. Klidné prostředí, jen občas narušené průjezdem vlaků po přilehlé železniční trati, která spojuje Nymburk s Poříčany. V současné době je to trochu rušnější provoz s ohledem na výluky na hlavní trati z Kolína na Prahu, ale nebylo to tak hrozné, aby to narušovalo naše muzicírování.

Již při našem příchodu byla zahrádka slušně zaplněná a postupným příchodem našich příznivců se už docela špatně hledalo volné místo. Místní "štamgasti" tam přišli na pivko a trochu si přitom popovídat, bylo však pro nás potěšitelné, že postupně přicházeli na chuť i naší muzice a řada z nich si ty známější písničky "notovala" s námi. Dokonce se později připojili i do tanečního reje.

Po delší době Zpívánky byly téměř kompletní, protože z Plzně dojel i náš dlouholetý kytarista a výborný zpěvák Pavel Novák, který v poslední době přešel na ukulele a to vhodně doplňuje "barvu" kapely. Je to pro Pavla dobré řešení, protože při tom jeho cestování je ukulele podstatně menší nástroj než kytara.

Podařilo se muzikanty i zpěvačky vhodně uspořádat do ucelené skupiny, což přispělo ke kvalitě muziky i vložených sól. Taky jsme se navzájem lépe slyšeli, než při některých jiných vystoupeních. Však se stále častěji a hlasitěji ozýval potlesk jako uznání za předvedený výkon.

S nástupem noci se zvyšovala nálada v publiku a v závěrečné části vyústila i do tance. Nejdříve několik dvojic, ale došlo i ke skupinovému tanci. Zejména u písniček s rychlými rytmy jako jsou "To vadí", "Ráno" či další. Samozřejmě, že situaci ihned využila vedoucí Zpívánek Iva Misařová k tomu, že "naordinovala" muzikantům další série nejen rychlých písniček, ale také "ploužáků" jako jsou "Vyznání", "Jen blázen žárlí" ..

Ani se nám nechtělo končit, ale už bylo po jedenácté a i když zahrádka je trochu mimo obytnou zástavbu, tak jsme nechtěli dělat problémy a skončili. Po delší době zazněla závěrečná písnička "Sbohem lásko" a šlo se do "hajan" s pocitem doběře odvedeného práce.

Že se večer líbil i ostatním je patrné i z toho, že provozovatelé restaurce vyjádřili přání, abychom tam opět hráli. Takže počítejte s tím, že se u zimního stadionu opět uvidíme.

ŽOFÍN - 17.7.2021

Po pátečním úspěšném večeru došlo v sobotu k menšímu vystřízlivění. Přišlo podstatně méně lidí a nedorazili ani naši, kteří si s námi zazpívali a zatančili předchozí večer. Asi dva dny po sobě v jedné lokalitě není dobrý nápad.

Zpívánky hrály v trochu pozměněné sestavě, chyběla houslistka Blanka Plačková. Výborně ji zastoupil hostující Jirka Váňa, který se zaskvěl při některých sólech. Scházelo banjo a zpěv Petra Kabeše.

Nebyla to však žádná katastrofa. Zahráli jsme si s chutí i tento večer. Sice to byla téměř "přesilovka", kdy nás v závěru večera bylo téměř více než diváků. Ti, kteří zůstali tu přesilu nahradili svou spontáností a radostí z probíhajícího večera.

Však se i díky jim muzicírování opět protáhlo do nočních hodin, kdy kapela zabalila svoje propriety a rozjela se do svých domovů.

A na závěr odkaz na Rajče, kde se můžete podívat na další fotky.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.