ŽE BY VEŘEJNÁ ZKOUŠKA ZPÍVÁNEK? - 18.7.2020

Po delší době jsme se vrátili k sobotnímu termínu vystoupení. Je však trochu otázku, zda to byl právě ten správný čas. Ten večer jsme měli v Nymburce tvrdou konkurenci. V rámci akce Nymburské šapito hrála u zimního stadionu známá skupina WOHNOUt a také Pístecká Duna měla svoje vystoupení. Zejména WOHNOUT byl tvrdou konkurencí. Když se k tomu přičte skutečnost, že začala hlavní doba dovolených, očekávali jsme, že to bude s návštěvností slabší. Bohužel se obava potvrdila. Když jsme začínali, tak počet přítomných členů Zpívánek převyšoval počet našich příznivců. To už se hodně dlouho nestalo.

K počátečním negativům ještě přispěla skutečnost, že připravené vnitřní uspořádání stolů "v našem koutě" bylo pro nás nevhodné, a tak bylo nutno trochu zaimprovizovat, abychom se tam vešli. A aby výčet špatných zpráv byl úplný, tak nám ještě chyběli Blanka Plačková a její housličky a Petr Kabeš s banjem. Oba nástroje jsou důležité při vytváření celkového hudebního projevu, ale zejména chyběly v sólech. Bylo třeba se s tím vypořádat. Trochu jsme přehodnotili připravený program, sóla a "šlo se na věc".

Nastartovat dobrou atmosféru pomohly úvodní série písniček, protože se hrály notoricky známé a zpěvavé písničky typu "Jesse James" či "Hučka". Muzikanti se pěkně rozehráli, takže bez problému zvládli i některé složitější písničky, které se dlouho nehrály. Třeba "Zachraňte koně", "Nebeští jezdci" a další.

S postupem času přece jenom přišli další hosté a příjemné zjištění bylo, že skupinka mužských, kteří hráli v sálku šipky, také poslouchali a dokonce si i vyžádali některé písničky. A možná, že jsme v jejich skupince získali příznivce, protože tu zazněl příslib, že nejenže přijdou na budoucí vystoupení, ale přivedou další, kteří takovouto muziku mají rádi.

I na tanečky došlo. Nejdříve to začali naši věrní z Lysé, kteří na naše vytoupení pravidelně dojíždějí a se vzápětí se připojily další páry. Z vedlejšího lokálu je totiž přilákaly hezké a rytmické melodie. To ihned iniciovalo vedoucí Zpívánek Ivu Misařovou, aby nasadila obvyklou sérii začínající "Šenkýřkou". Na to navázala rychlými rytmy rockové písničky "To máme mláděž" a ukončila čardášovým "Sklípkem". Úspěch se dostavil a tančící dvojice obsadily všechny volné plochy v sálku. Mělo to jen malou chybičku - ke zklamání některých přítomných pánů nedošlo k tanečkám na stolech ...

Čas "pádil mílovými kroky". V závěru se již hrály prakticky jen písničky na přání. Bylo už po 23.hodině. Sice padaly ještě další návrhy na konkrétní písničky, ale všechno má svůj konec.

Nastal čas se rozloužit. Ještě zabalit nástroje a další "nářadíčko" a šlo se domů. Venku byla příjemná noc. Zřejmě se mezitím prohnal nad Nymburkem menší déšť, který zanechal na silnicích menší kaluže, ale nám na cestu svítil měsíček a hvězdičky.

Když můžeme hodnotit večer s menším časovým odstupem, tak je snad možné říci, že se nakonec, přes menší účast návštěvníků, podařil. Možná, že by se mohlo říči, že to byla veřejná zkouška.

Takže příště již v sobotu 25.7.2020 od 18:30 hodin na zálabské straně v restauraci Žofín.

Fotek ilustrujících průběh večera je tentokrát opravdu málo. Je totiž těžké hrát, zpívat a přitom fotit. Můžete se na ně podívat pomocí tohoto odkazu.

Zpět na stránku Realizované akce.