MIMOŘÁDNÉ ZPÍVÁNKY NA POCHODU Z LYSÉ DO KOSTOMLAT - 11.1.2020

Pozvali jsme vás na pochod z Lysé přes Ostrou do Kostomlat. Sice to nebyla naše akce, ale měli jsme v ten čas volno, a když byl pochod spojen s muzicírováním, bylo rozhodnuto, že do toho půjdeme.

Základní informace o pochodu přinesl Michal Hrbáček, který s tou partou chodí již řadu let. Na zkoušce bylo dohodnuto, že ti, kteří se na poměrně dlouhou trasu (cca 17 km) cítí, půjdou z Lysé a ostatní se přidají v Ostré, kde se mělo hrát v hospůdce na fotbalovém hřišti. Z Ostré potom zhruba ještě 7 km do restaurace "Na Place" v Kostomlatech, kde putování bude ukončeno společným vystoupením všech přítomných muzikantů.

V den pochodu bylo hodně věcí jinak. Hlavní změnou bylo to, že obsluha v hospůdce v Ostré na telefonický dotaz zda tam vaří s údivem konstatovali, že tam žádné pochodníky neočekávají, protože se tam koná turnaj v maryáši. Maruška Málková "roztočila kolotoč" telefonických konzultací a zpráv se všemi očekávanými účastníky pochodu z okruhu lidí Zpívánek. Výsledek byl, že se do Ostré nejelo, ale hned do Kostomlat. Někteří autem, ale většina vlakem.

Zhruba hodinku po poledni už v hospodě byl základní kádr Zpívánek, a to jak muzikanti, zpěvačky, ale i řada pravidelných návštěvníků. To ještě pochodníci byli někde za Ostrou. Trochu se totiž zdrželi v Lysé, kde docházeli opozdilci. Další čas uběhl, když na břehu Labe rozdělali oheň, aby si opekli klobásky či špekáčky. Nemělo tedy cenu na ně čekat. Muzikanti Zpívánek v Kostomlatech vybalili nástroje a začalo se. Obsazení bylo docela slušné, protože dojel i Pavel Novák z Plzně a Bořek Kolář z Lysé s harmoničkami. Ze základu Zpívánek chyběla jen basa. Sice to bylo citelné oslabení, ale nepodařilo se nikoho získat. Jak je patno z popisu, byla to zpočátku muzika plně v režii Zpívánek. Když už tady je zmínka o Pavlovi Novákovi, tak je na místě uvést, že nás všechny překvapil, že nepřijel s obvyklou kytarou, ale s ukulele. A docela už mo to s ní šlo.

Postupně začali docházet účastníci pochodu. Se značným předstihem to byla dvojice našich stálých příznivkyň ve složení Jana a Vlasta. Dostalo se jim pochvaly za jejich sportovní výkon. Poté další a další. Prostory restaurace se zaplnily.

Předpokládali jsme, že se příchozí zapojí do našeho muzicírování, ale moc se to nepodařilo. Z písniček, které začali hrát bylo znát, že jsou programově trochu jinde. V naprosté většině totiž jde o "dříve" narozené a zazněly především písničky ze Semaforu a jim podobné. K některým jsme se přidali, další jsme jen poslouchali. Na kytaru s nimi hrál i Bohdan (Dan) Dobrovský, který hraje se skupinou "Údolí děsů", ale byl mezi svými, a tak s nimi "držel basu".

Úplně samostatnou kapitolou byl starší chlapík, který to s kytarou uměl náramně. Byl do Petr (Dědek) Holánek, který prý stále hraje se skupinou "Snails" z Úval. Zpíval písničky většinou v angličtině a skutečně se to dalo poslouchat - Rolling Stones, Creedence .. Bohužel neměl k disposici zvukovou aparaturu, takže to mohlo slyšet v šumu sálu jen pár lidí, kteří se zhromáždili u a okolo jeho stolu. Úžasné bylo, že na akci přijel do Kostomlat z Úval na kole a k ránu se do Úval vracel. Klobouk dolů.

Zpívánky svoji účast skončily okolo 18.hodiny, ale většina pochodníků tam zůstala. Prý se končilo až pozdě v noci. Někteří dorazili do Lysé až před 4.hodinou ranní.

Přestože to chvilkami bylo trochu chaotické, celkově lze akci hodnoti dobře. Bylo to příjemně strávené odpoledné. Zatím je ještě brzo, ale nevylučujeme, že do akce "půjdeme" i příští rok.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.