TANEČNÍ REJE V RESTAURACI "U VODÁRNY" - 23.3.2019

Sobotní podvečer byl zdařilým pokračování krásného dne. I když je stále ještě březen, kdy lidové pranostiky říkají, že "za kamna vlezem", den byl "jako malovaný". Celý den nám hřálo sluníčko a teploty opět stoupaly někde i nad 20 stupňů. Však se hodně lidí vydalo do přírody pěšky, ale především na kolách či vyjelo na poznávací turistiku.

Pěkné počasí vylákalo také chataře, chalupáře a zahrádkáře, a to nejen k prohlídce, zda zimní měsíce, ale především větrné počasí, které u nás řádilo, nezpůsobily nějaké škody. Hodně lidí si i "pěkně máklo" a třeba Fanda Novák, náš kytarista, si večer posteskl, že ho bolí celé tělo, protože sázel brambory.

To jen úvodem. Ale zpět k sobotnímu hraní :

Při příchodu bylo znát, jak se prodloužil den. I když bylo před půl sedmou večerní, tak bylo ještě dobře vidět. Stále bylo venku docela teplo, a tak venkovní posezení bylo ještě slušně obsazeno návštěvníky restaurace.

S návštěvností našich akcí již delší dobu nemáme problém. I tentokrát byl sálek před stanoveným začátkem docela zaplněný a v průběhu hraní zůstalo volných jen několik židlí. Jsme tomu rádi a díky nejen za účast, ale také za aktivní účast ve formě zpěvu, tance ..

Zpívánky nastoupily především v základní sestavě, kde chyběl jen Pavel Novák se svoji kytarou, Blanku Plačkovou nahradil s housličkami Roman Stehlík a hodně scházel Láďa Novák se svými harmoničkami a různými chrastítky. Láďa na harmoničky opravdu umí a jejich barva je v některých písničkách téměř nenahraditelná.

Celý večer jde rodělit na dvě části. Ta první měla normální průběh, kdy se hrály písničky v připraveném pořadí. Jen velmi zřídka zazněla písnička na přání.

Opětovné výzvy k tanci nakonec vyslyšel Jirka Jirků (s neodmyslitelným kovbojským kloboukem), který s partnerkou tančení zahájil. K nim se vzápětí přidávali další.

Ta druhá část večera začala neplánovanou oslavou kulatých narozenin našeho věrného příznivce Vládi Krejčího, kterému jsme nejen zazpívali "Hodně štěstí, zdraví ...", ale při následném tanci ho přítomné dámy pěkně zahřály v kole, který kolem nich vytvořili další tanečníci.

To už byl parket plný i při dalších písničkách. Ať to byly pomalejší "ploužáky", tak i rychlé písničky. Vyvrcholením byl "Svařák", kde vedoucí melodii hraje a zpívá náš známý "rocker" Fanda Novák. To už byl "na nohou" snad celý sál. Nahoře byly nejen ruce tančníků, které rytmicky písničku vytleskávaly, ale i Iva Misařová, která nelenila a vše dirigovala stojíce na židli a měla proto i výborný přehled. Za zmínku stojí i výborná taneční show dvou účastníků - Čendy a náhodného tanečního partnera.

Problém nastal, když jsme chtěli poté pokračovat v normálním muzicírování. To už totiž lidé byli "rozjetí". Někteří i posilnění alkoholem a místo pohodové muziky to už byla spíše show. Marné byly pokusy hrát složitější písničky s vloženými sóly .. Takové prostředí se bez zvukové aparatury zvládnout nedá.

Nebylo jiné řešení než hrát "vypalovačky" typu "Jesse James", "Když náš táta hrál" či "Zrádný banjo". To s námi zpíval skutečně celý sál. Nakonec jsme byli rádi, že můžeme večer ukončit. Však už málem byla jedenáctá hodina a naše hlasivky už jely "přes závit".

A ještě jedna glosa na závěr - nejen, že máme výborného nového basáka, ale je tu i bonus - basáka, který zpívá. A výborně. Ať nám dlouho vydrží.

Další hraní bude v sobotu 13.4.2019 od 18:30 hodin tentokrát v restauraci "Semafor".

V sále bylo tentokrát více fotografů. Fotilo se i na mobily, takže vedle základní obvyklé porce z dílny manželů Steklých asi bude fotek více. S ohledem na časovou "uzávěrku" těchto vebovek, však budou vloženy do fotogalerie až dodatečně. Zatím tedy "základní porce".

Zpět na stránku Realizované akce.