ZPÍVÁNKY V PODĚBRADECH - 30.7.2017

Týdenní cyklus hraní v neděli odpoledne v Poděbradech se již zaběhl. Zatím se hraje v zahrádce před restaurací "Srdeční záležitost", a tak jsme vždy v očekávání, jaké bude počasí. V zahrádce je sice velká stanová plachta a velké slunečníky, ale když přijde velký déšť, tak jsou komplikace. Přesvědčili jsme se o tom minulou neděli, kdy jsme dokonce museli na několik minut přerušit vystupení a přestěhovat vše do bezpečí. Stejně to nebylo úplně ideální, protože voda zatekla na podlahu a vytvářely se tu velké louže.

Proto jsme byli v očekávání, jak to bude tentokrát. Předpověď totiž slibovala v pozdních odpoleních hodinách i bouřky. Naštěstí se však počasí vyznamenalo. Sluníčko, sice trochu tepleji, ale ve stínu bylo docela příjemně.

Je doba dovolených a řada muzikantů je na dovolené, takže bylo třeba trochu zaimprovizovat. Radek Rychetský, jinak kytarista, musel zaskočit s baskytarou, scházelo banjo, ale jinak to nástrojově bylo slušné. Opětovně se ukazuje, že zesilovače pro většinu nástrojů i pro hlasy nejsou potřeba.

Tenokrát žádní hostující muzikanti nebyli, i když byla avizována posila s kytarou a zpěváckým doprovodem z Velkého Oseka. Bohužel nedorazili, takže snad příště.

Příjemným zjištěním bylo, že rychle došlo k obměně lidí v zahrádce. Po lidech, kteří se sem přišli především občerstvit, postupně přicházeli návštěvníci, kteří nás uslyšeli při své procházce po parku a přišli si nás poslechnout a později si dokonce řada z nich s námi zazpívala.

Však toho hned vedoucí Zpívánek Iva Misařová využila. Zpočátku jsme totiž hráli písničky podle našeho pořadí, ale poměrně brzy Iva hosty vybídla, aby předkládali návrhy, co by od nás chtěli slyšet. Ti se zpočátku zdráhali, ale brzo ostych překonali a padal jeden návrh za druhým. Občas jsme něco i museli odmítnout, protože navržené písničky nemáme v repertoáru. Ale i tento problém se překonal, když jsme jim půjčili zpěvníky s našimi písničkami.

Vedle lidí, kteří přerušili svoji procházku po parku a sedli si k nám do zahrádky, bylo hodně i těch, kteří poslouchali třeba jen několik písniček z okolí.

Čas rychle ubíhal a stále "padaly" nové a nové návrhy písniček. Museli jsme však skončit, protože po nás již byli připraveni další muzikanti. Šlo o duo akordeonu a saxofonu. Stejně jsme však stanovený čas o čtvrt hodiny překročili.

Ještě jsme ani nestačili zabalit nástroje a dvojice začala známými lidovkami. Takže jsme nelenili a s chutí si s nimi několik písniček zazpívali. Blanka Plačková si s nimi i zahrála na svých housličkách. Bylo to docela příjemné si po delší době zazpívat něco jiného. Na muzikantech bylo znát, že mají hudbu "v krvi".

Další hraní je opět v neděli a opět jde pro muzikanty o maraton. Nejdříve od 14:00 hodin v Poděbradech, a potom od 18:30 hodin U Kocoura v Nymburce.

Přijďte, rádi vás uvidíme (a uslyšíme).

Fotek, které dokumentují odpolední hraní v Poděbradech, je tentokárte o něco méně, ale pro ilustaci to stačí. Tady je odkaz na Rajče, kde jsou uloženy.

Zpět na stránku Realizované akce.